www.digimanie.cz
>
>

Shutterstock kupuje TurboSquid za 75 mil. USD, bude prodávat 3D modely

Shutterstock kupuje TurboSquid za 75 mil. USD, bude prodávat 3D modely
, , aktualita
Fotobanka Shutterstock chce rozšířit portfolio toho, co nabízí na svých stránkách, a vedle tradičních fotografií, ilustrací, vektorů, videa a dalšího významně rozšíří i nabídku o 3D modely díky převzetí společnosti TurboSquid.
K oblíbeným
reklama
Fotobanka Shutterstock zdaleka nenabízí jen fotografie. Na jejích stránkách lze sehnat i spoustu dalšího obsahu. Máme zde také ilustrace, vektory, videa, nechybí dokonce ani hudba a zvuky. Nově se zde najde místo i pro 3D modely. Jejich využití poslední dobou stoupá a Shutterstock by si také rád urval něco z tohoto koláče. Doposud se na jeho stránkách nabízely akorát renderované verze 3D modelů (obvykle v kategorii ilustrací nebo fotografií), ale nikoli samotné modely. To se nyní změní.
 
Shutterstock logo
 
Za 75 mil. USD totiž Shutterstock koupil společnost TurboSquid, která je největším prodejcem 3D modelů. Součástí toho bude i PixelSquid, který nabízí vyrenderované PNG a PSD soubory z oněch 3D modelů z různých úhlů pohledu (známe to jako typické otáčení modelu produktu v 360° rozsahu, např. v konfigurátorech aut a podobně). CEO Shutterstoku Stan Pavlovsky, v dnešní době na diskuzních fórech asi nejvíce nenáviděná osoba v oblasti mikrofotobank po snížení provizí na fotobance, řekl, že převzetím TurboSquid bude mít Shutterstock možnost oslovit zákazníky, kteří potřebují obsah pro nejrůznější aplikace 3D, rozšířené i virtuální reality.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář