www.digimanie.cz
>
>

Shutterstock kupuje TurboSquid za 75 mil. USD, bude prodávat 3D modely

Shutterstock kupuje TurboSquid za 75 mil. USD, bude prodávat 3D modely
, , aktualita
Fotobanka Shutterstock chce rozšířit portfolio toho, co nabízí na svých stránkách, a vedle tradičních fotografií, ilustrací, vektorů, videa a dalšího významně rozšíří i nabídku o 3D modely díky převzetí společnosti TurboSquid.
K oblíbeným
reklama
Fotobanka Shutterstock zdaleka nenabízí jen fotografie. Na jejích stránkách lze sehnat i spoustu dalšího obsahu. Máme zde také ilustrace, vektory, videa, nechybí dokonce ani hudba a zvuky. Nově se zde najde místo i pro 3D modely. Jejich využití poslední dobou stoupá a Shutterstock by si také rád urval něco z tohoto koláče. Doposud se na jeho stránkách nabízely akorát renderované verze 3D modelů (obvykle v kategorii ilustrací nebo fotografií), ale nikoli samotné modely. To se nyní změní.
 
Shutterstock logo
 
Za 75 mil. USD totiž Shutterstock koupil společnost TurboSquid, která je největším prodejcem 3D modelů. Součástí toho bude i PixelSquid, který nabízí vyrenderované PNG a PSD soubory z oněch 3D modelů z různých úhlů pohledu (známe to jako typické otáčení modelu produktu v 360° rozsahu, např. v konfigurátorech aut a podobně). CEO Shutterstoku Stan Pavlovsky, v dnešní době na diskuzních fórech asi nejvíce nenáviděná osoba v oblasti mikrofotobank po snížení provizí na fotobance, řekl, že převzetím TurboSquid bude mít Shutterstock možnost oslovit zákazníky, kteří potřebují obsah pro nejrůznější aplikace 3D, rozšířené i virtuální reality.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář