www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma 35mm F1.4 DG DN Art nyní v nativní verzi pro CSC

Sigma 35mm F1.4 DG DN Art nyní v nativní verzi pro CSC
, , aktualita
Objektiv Sigma 35mm F1.4 DG DN Art byl v roce 2012 nejprve představen pro DSLR, později se objevila i verze pro CSC. Teprve nyní se ale objevila nová varianta, která byla pro CSC přímo konstruována i po optické stránce.
K oblíbeným
reklama
Prvním objektivem oceňované řady objektivů Sigma Art byl objektiv 35mm F1.4 DG DN HSM Art. Ten se objevil snad pro všechny moderní zrcadlovkové objektivy, později byl předělán i pro CSC bajonety Sony a L-Mount. V podstatě šlo ale o stále tentýž DSLR objektiv s prodloužením tak, aby optika byla v takové vzdálenosti od senzoru, na kterou byla konstruována. Nyní ale přichází nová verze 35mm F1.4 DG DN Art, která bude nativním objektivem pro CSC. Má tedy i pozměněnou optiku. Zatímco původní objektiv měl 13 členů v 11 skupinách, novinka má dokonce 15 členů v 11 skupinách, má 2 SLD členy, jeden ELD, FLD a dva asférické členy. Sigma optimalizovala objektiv tak, aby měl co nejmenší zkreslení, aberace, závoje a odlesky (Super Multi-Layer Coating). Díky tomu má být vhodná např. i pro astrofotografii, na kterou se v posledních měsících optimalizuje spousta objektivů (např. od Samyangu).
 
Sigma 35mm F1.4 DG DN Art
 
Na full frame tělech nabídne díky 35mm ohniskové vzdálenosti 63,4° úhel záběru. Světelnost má vynikající hodnotu F1,4. Clonit lze 11lamelovou irisovou clonou až na hodnotu F16, možný je aretovaný i hladký chod. Zaostřovat je možné od 30 cm, maximální zvětšení dosahuje 1:5,4 (tj. 0,185×). K ostření tu slouží krokový motorek pohybující jediným optickým členem, máme tu i konfigurovatelné tlačítko AFL. Novinka bude k dispozici pro bajonety Sony E/FE a L-Mount. Obě verze mají průměr 75,5 mm, délka je pak 109,5 mm pro L-Mount a 111,5 mm pro FE. Hmotnost je pak v obou případech 640 gramů a využití zde najdou 67mm filtry. Dnes je už samozřejmostí vodě a prachu odolná konstrukce. Cena byla stanovena na 899 USD, v balení najdete i sluneční clonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala