www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019

Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
, , aktualita
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
K oblíbeným
reklama
Úspěch v anketě EISA Awards 2019 zaznamenaly i společnosti Sigma a Tamron, které si stejně jako Fujifilm a Nikon odnesly dvě ceny. Tamron získal cenu pro nejlepší zoomovací objektiv s dobrým poměrem ceny a výkonu, a to pro model 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD. Má docela nezvyklý ohniskový rozsah a je určen pro zrcadlovky Canonu a Nikonu. Nabídne zaostřování od 45 cm a je vhodný i pro focení portrétů. K tomu přináší kompaktní stavbu a solidní světelnost. V neposlední řadě je zde Dual Micro-Processing Unit, která zpracovává algoritmy pro autofokus a optickou stabilizaci.
 
Tamron 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD
 
Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD pak získává titul nejlepšího širokoúhlého zoomovacího objektivu. V tomto případě jde o objektiv pro full frame CSC fotoaparáty od Sony. Má vodě odolnou konstrukci a relativně kompaktní stavbu. Oceněno bylo rozlišení a kontrast včetně barevné přesnosti a minimální chromatické aberace. Také je tu rychlý krokový motorek pro tiché ostření u fotografií i videa.
 
Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD
 
Nejlepším profesionálním zoomovacím teleobjektivem je Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports. Optická konstrukce dle poroty nabízí excelentní ostrost i v rozích, chromatická aberace je neznámou. Objektiv nabídne jemný bokeh i prachu a vodě odolnou konstrukci. K zaostřování je využit HSM motorek a nechybí ani inteligentní optická stabilizace. K dispozici je také kompatibilita se Sigma USB Dock.
 
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší zoomovací teleobjektiv. Tím je letos Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sports. I v tomto případě se líbila optická kvalita v celém ohniskovém rozsahu a minimální chromatická aberace. Inteligentní stabilizace slibuje 4EV účinek a také zde je HSM motorek. Konstrukce je odolná vůči nepříznivému počasí a využívá hořčíkových slitin. Objektiv může být navíc kombinován s telekonvertory.
 
Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sports
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář