Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019

19.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Úspěch v anketě EISA Awards 2019 zaznamenaly i společnosti Sigma a Tamron, které si stejně jako Fujifilm a Nikon odnesly dvě ceny. Tamron získal cenu pro nejlepší zoomovací objektiv s dobrým poměrem ceny a výkonu, a to pro model 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD. Má docela nezvyklý ohniskový rozsah a je určen pro zrcadlovky Canonu a Nikonu. Nabídne zaostřování od 45 cm a je vhodný i pro focení portrétů. K tomu přináší kompaktní stavbu a solidní světelnost. V neposlední řadě je zde Dual Micro-Processing Unit, která zpracovává algoritmy pro autofokus a optickou stabilizaci.
 
Tamron 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD
 
Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD pak získává titul nejlepšího širokoúhlého zoomovacího objektivu. V tomto případě jde o objektiv pro full frame CSC fotoaparáty od Sony. Má vodě odolnou konstrukci a relativně kompaktní stavbu. Oceněno bylo rozlišení a kontrast včetně barevné přesnosti a minimální chromatické aberace. Také je tu rychlý krokový motorek pro tiché ostření u fotografií i videa.
 
Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD
 
Nejlepším profesionálním zoomovacím teleobjektivem je Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports. Optická konstrukce dle poroty nabízí excelentní ostrost i v rozích, chromatická aberace je neznámou. Objektiv nabídne jemný bokeh i prachu a vodě odolnou konstrukci. K zaostřování je využit HSM motorek a nechybí ani inteligentní optická stabilizace. K dispozici je také kompatibilita se Sigma USB Dock.
 
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší zoomovací teleobjektiv. Tím je letos Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sports. I v tomto případě se líbila optická kvalita v celém ohniskovém rozsahu a minimální chromatická aberace. Inteligentní stabilizace slibuje 4EV účinek a také zde je HSM motorek. Konstrukce je odolná vůči nepříznivému počasí a využívá hořčíkových slitin. Objektiv může být navíc kombinován s telekonvertory.
 
Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sports
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.