www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma Contemporary 16mm, 30mm a 56mm F1.4 nyní i pro L-Mount

Sigma Contemporary 16mm, 30mm a 56mm F1.4 nyní i pro L-Mount
, , aktualita
Sigma je součástí L-Mount Alliance, a proto není divu, že pro tento bajonet představuje další objektivy. Týká se to dokonce i APS-C modelů Contemporary 16mm F1.4, 30mm F1.4 a 56mm F1.4, pro které téměř nejsou fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
L-Mount Alliance zahrnuje společnosti Leica, Panasonic a Sigma. Právě ta poslední nyní přináší své známé objektivy Contemporary 16mm F1.4, 30mm F1.4 a 56mm F1.4 DC DN i pro bajonet L-Mount. Doposud byly dostupné pro Sony E, Canon EF-M a Micro Four Thirds. Jde tedy o objektivy určené pro APS-C fotoaparáty, jenže takové s bajonetem L-mount téměř neexistují. Vyrábí je akorát Leica, poněvadž Panasonic má s L-Mount pouze full frame a několikrát se nechal slyšet, že APS-C neplánuje.
 
Sigma 16mm F1.4 DC DN
 
To však neznamená, že by tyto objektivy neměly moc smysl. Právě naopak. Pokrývají totiž APS-C plochu, což zhruba odpovídá formátu Super 35 pro natáčení videí a fotoaparáty řady Panasonic Lumix S1 nabízí právě i APS-C režimy záznamu videa. Např. u Lumixu S1 je 4K 60p dostupné jen s tímto velkým ořezem. Tyto objektivy tam mohou být výbornými pomocníky pro video s malou hloubkou ostrosti v Super 35 režimu za velmi atraktivní cenu. 16mm F1.4 je nyní pro všechny bajonety k dispozici za $399, 30mm F1.4 už je dokonce jen za $289 a 56mm F1.4 pak za $429. Ve všech třech případech jde o snížení ceny o $50 proti normálu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala