Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sigma může slavit, dostává 4 ocenění TIPA Awards 2021

21.5.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Sigma se povedlo dosáhnout velkého úspěchu. V letošních cenách TIPA Awards 2021 dosáhla na 4 ocenění a překonala tak i firmy jako Canon a Nikon. Většinu získávají nepřekvapivě objektivy.
Druhé místo v letošních cenách TIPA Awards 2021 připadá na společnost Sigma. Ta totiž získala 4 ocenění, přičemž 3 z nich putovaly na adresu objektivů. Sigma ale získala i titul pro fotoaparát, a to za nejlepší pokročilý přístroj pro foto i video. Tím se stává Sigma fp L. Má 61MPx snímač, produkuje až 14bitové RAWy (DNG), umí natáčet 4K video a video výstup v RAWu je možný ve 3 různých formátech. Použít se dá i jako webkamera a pro streamování přes port USB-C.
 
Sigma fp L
 
Nejlepším ultra-telezoom objektivem je letos Sigma 100-400mm F5-6.3 DG DN OS Contemporary. Vzhledem k rozsahu má docela nízkou hmotnost 1135 gramů a krátkou délku 192,7 mm. Nabízí se pro Sony E/FE a L-Mount, má 9lamelovou clonu, krokový zaostřovací motorek, který je optimalizován pro kontrastní i fázové ostření. Optická stabilizace nabídne 4EV účinek.
 
Sigma 100-400mm F5-6.3 DG DN OS Contemporary
 
Titul nejlepšího portrétního objektivu dostala Sigma 85mm F1.4 DG DN Art. Zde byl oceněn bokeh a výborné optické výsledky v celém rozsahu clon. Máme zde HR členy, 4 SLD elementy i asférický. Vlastnosti ho předurčují nejen pro fotografii, ale i pro video.
 
Sigma 85mm F1.4 DG DN Art
 
Nakonec tu máme cenu za nejlepší makro objektiv. Tím je 105mm F2.8 DG DN Macro Art. Nabídne světelnost F2,8 a minimální zaostřovací vzdálenost od 29,5 cm, což stačí na zvětšení 1:1. Máme tu 9lamelovou clonu, povrchové vrstvy odpuzující vodu a nečistoty, nechybí ani několik ovladačů včetně tlačítka AFL.
 
Sigma 105mm F2.8 DG DN Macro Art
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.