reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sigma uvedla světelný objektiv Art 135mm F1.8 DG HSM

22.2.2017, Milan Šurkala, aktualita
Dalším objektivem ze čtveřice novinek společnosti Sigma je světelný teleobjektiv Art 135mm F1.8 DG HSM. Objektiv je určen i pro full frame zrcadlovky s velmi vysokým rozlišením a dle výrobce má být jeho výkon nekompromisní.
Vedle světelného širokoúhlého objektivu Art 14mm F1.8 DG HSM představila společnost Sigma také teleobjektiv Art 135mm F1.8 DG HSM, tedy se stejnou výbornou světelností F1,8. I zde najdete 9lamelovou clonu s maximální hodnotou F16. V tomto případě má objektiv reálnou ohniskovou vzdálenost 135 milimetrů, což znamená úhel záběru 18,2°. V optické konstrukci je 13 optických členů v 10 skupinách, přičemž v tomto množství najdete 2 FLD a 2 SLD členy.


Sigma Art 135mm F1.8 DG HSM


K ostření je využit ostřící motorek HSM a je možné ostřit od 87,5 centimetru. Maximální zvětšení může dosáhnout hodnoty 1:5 (tj. 0,2×). Rozměry objektivu činí 91,4 mm v průměru a 114,9 mm na délku. Pokud jde o filtry, jsou podporovány ty s průměrem 82 milimetrů. Hmotnost objektivu činí 1130 gramů. K dispozici bude pro digitální zrcadlovky Canon, Nikon a Sigma. Majitele Nikonů jistě potěší, že i verze pro tyto fotoaparáty bude mít elektromagneticky řízenou clonu.

Nechybí ani povrchová úprava Super Multi-Layer Coating pro minimalizaci odlesků a světelných závojů. Nezapomnělo se ani na konstrukci odolnou vůči polití a prachu, je zde také podpora USB Dock a za poplatek je možné si nechat vyměnit bajonet v případě, že přesedláte na zrcadlovky jiného výrobce. Cenu a dostupnost zatím neznáme.

Zdroj: sigma-global.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama