Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sigma získala 3 ocenění TIPA 2023 za pevné i zoomovací objektivy

23.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Sigma získala 3 ocenění TIPA 2023 za pevné i zoomovací objektivy
Sigma je také jednou z velmi úspěšných značek na letošních cenách TIPA Awards 2023. Má totiž dělené třetí místo a získala celkem tři ocenění. Jedno získal světelný pevný objektiv, další dva zoomovací, a to jeden vysoce širokoúhlý a druhý telezoom.
Dalším výrobcem, který získal 3 ocenění TIPA Awards 2023 a dostal se tak na třetí dělené místo, je vedle Nikonu společnost Sigma. U ní to jsou nepřekvapivě všechny ceny za objektivy (fotoaparátů moc nedělá). Nejlepším širokoúhlým pevným objektivem je Sigma 24mm F1.4 DG DN Art. Ten má velmi dobrou světelnost F1,4, irisovou clonu s 11 lamelami, v konstrukci máme 2 FLD, 1 SLD a 4 asférické členy. Je zde přední 72mm závit pro filtry a objektiv může používat i zadní filtry např. pro astrofotografii. Oceňována je i velmi dobrá rohová ostrost.
 
Sigma 24mm F1.4 DG DN Art
 
Další titul má nejlepší širokoúhlý zoom, kterým je Sigma 16-28mm F2.8 DG DN Contemporary. Ten je dle poroty výborný pro cestování, focení architektury a další nasazení. Má konstantní světelnost, vnitřní ostření i zoomování. 9lamelová clona má podávat příjemný bokeh i po přiclonění, zaclonit lze max. na F22 a zaostřovat lze od 25 cm.
 
Sigma 16-28mm F2.8 DG DN Contemporary
 
Nakonec je tu ještě nejlepší superzoom. Tento titul letos dostala Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports. Nabídne 10× optický zoom a umožňuje ostření už od 45 cm. K zaostřování je použit motorek HLA (High-response Linear Actuator) a zajímavostí je možnost zoomování dvěma možnými způsoby. Nechybí tři tlačítka AFL a nová optická stabilizace nabízející 7EV účinek na širokém konci a 6 EV na nejdelším.
 
Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.