www.digimanie.cz
>
>
>
>

Šílené "rumors"? Canon EOS R5 má mít 45 MPx, IBIS, 4K120p i 8K

Šílené "rumors"? Canon EOS R5 má mít 45 MPx, IBIS, 4K120p i 8K
, , aktualita
Poslední dobou se množí zvěsti o připravovaných fotoaparátech Canon EOS R, které by měly celou řadu značně pozvednout. Nový EOS R5 by údajně měl mít 45MPx senzor s mechanickou stabilizací a možností 8K záznamu.
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co se na stránkách Digimanie setkáváme s tzv. "rumors" (neoficiálními úniky a dohady) ohledně připravovaných full frame fotoaparátů Canon řady EOS R. Těch by se jen letos mělo údajně představit několik, hovoří se o třech, někdy i čtyřech modelech. Nyní se na světlo světa dostala informace, že by se v horní části nabídky měl objevit EOS R5, jenž už byl několikrát nastíněn. Tento fotoaparát by totiž měl mít podle neoficiálních informací 45MPx senzor, který má být stabilizovaný. Hovoří se o 5EV účinku mechanické stabilizace (IBIS) a až někde okolo 7-8 EV při využití stabilizovaných objektivů a díky tomu i duální stabilizace.
 
Canon EOS R
 
Tento snímač by měl nabídnout také působivé možnosti natáčení videa. 4K 60p má být v podstatě jistotou, není ale jasné, zda zde bude nějaký ořez. Ten by ale měl být u 4K 120p videa, což by znamenalo, že by se natáčelo ze zhruba 4/3" plochy s výrazným 2× crop faktorem. Dokonce by tu mělo být 8K RAW při 30p, zde se ale předpokládá, že nepůjde skutečně o 8K video, ale spíše jen o speciální time-lapse režim pořizující snímky v 8K rozlišení (33, možná až 45 MPx) v delším intervalu a skládajícím je pak do 30 fps.
 
Dále se hovoří o sekvenčním snímání s rychlostí 12-14 fps při použití mechanické závěrky a až 20 fps při elektronické. Baterie by měla mít sice stejný tvar jako tradiční LP-E6, má však nabídnout vyšší kapacitu a tím i rozumnější výdrž. Nemá chybět ani 5GHz Wi-Fi. Zatím se předpokládá, že se novinka objeví někdy v létě letošního roku, pravděpodobně v červenci. Tak uvidíme, co z toho všeho bude nakonec pravda.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala