www.digimanie.cz
>
>
>
>

Šílené "rumors"? Canon EOS R5 má mít 45 MPx, IBIS, 4K120p i 8K

Šílené "rumors"? Canon EOS R5 má mít 45 MPx, IBIS, 4K120p i 8K
, , aktualita
Poslední dobou se množí zvěsti o připravovaných fotoaparátech Canon EOS R, které by měly celou řadu značně pozvednout. Nový EOS R5 by údajně měl mít 45MPx senzor s mechanickou stabilizací a možností 8K záznamu.
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co se na stránkách Digimanie setkáváme s tzv. "rumors" (neoficiálními úniky a dohady) ohledně připravovaných full frame fotoaparátů Canon řady EOS R. Těch by se jen letos mělo údajně představit několik, hovoří se o třech, někdy i čtyřech modelech. Nyní se na světlo světa dostala informace, že by se v horní části nabídky měl objevit EOS R5, jenž už byl několikrát nastíněn. Tento fotoaparát by totiž měl mít podle neoficiálních informací 45MPx senzor, který má být stabilizovaný. Hovoří se o 5EV účinku mechanické stabilizace (IBIS) a až někde okolo 7-8 EV při využití stabilizovaných objektivů a díky tomu i duální stabilizace.
 
Canon EOS R
 
Tento snímač by měl nabídnout také působivé možnosti natáčení videa. 4K 60p má být v podstatě jistotou, není ale jasné, zda zde bude nějaký ořez. Ten by ale měl být u 4K 120p videa, což by znamenalo, že by se natáčelo ze zhruba 4/3" plochy s výrazným 2× crop faktorem. Dokonce by tu mělo být 8K RAW při 30p, zde se ale předpokládá, že nepůjde skutečně o 8K video, ale spíše jen o speciální time-lapse režim pořizující snímky v 8K rozlišení (33, možná až 45 MPx) v delším intervalu a skládajícím je pak do 30 fps.
 
Dále se hovoří o sekvenčním snímání s rychlostí 12-14 fps při použití mechanické závěrky a až 20 fps při elektronické. Baterie by měla mít sice stejný tvar jako tradiční LP-E6, má však nabídnout vyšší kapacitu a tím i rozumnější výdrž. Nemá chybět ani 5GHz Wi-Fi. Zatím se předpokládá, že se novinka objeví někdy v létě letošního roku, pravděpodobně v červenci. Tak uvidíme, co z toho všeho bude nakonec pravda.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala