www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video

Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video
, , aktualita
Stále častěji se objevují informace o novém fotoaparátu Sony A7S III. Další várka specifikací hovoří o 12MPx senzoru, vysokém 15EV dynamickém rozsahu i podpoře 16bitového RAW výstupu. A tím to nekončí.
K oblíbeným
reklama
Nové full frame CSC Sony A7S III by se mělo objevit už brzy a nyní tu máme další várku uniklých specifikací. Už víme, že by nový fotoaparát měl mít EVF s rekordním rozlišením 9,44 milionu bodů (2048×1536 RGB pixelů), hodně se hovoří také o velmi pokročilém pasivním chlazení, díky kterému by se fotoaparát neměl přehřívat a neměl by mít ani časová omezení natáčení videa. Je zajímavé, že by toho měl dosáhnout v relativně kompaktním těle typickém pro tuto řadu. Pojďme se ale podívat na další informace.
 
Sony A7S II
 
Hovoří se o tom, že by tu měl být i nadále snímač s 12MPx rozlišením, což by pomohlo udržet velmi nízký šum a zároveň to vysvětluje, proč se ve spojitosti s A7S III dosud nehovořilo o vyšším rozlišení než 4K. Také nelze počítat s oversamplingem pro 4K. Nový čip s rychlým vyčítáním pixelů by ale měl nabídnout 4K při 120 fps a 10bitovém barevném kódování 4:2:2, přes HDMI by toto měl přenášet i v RAW formátu. Ve Full HD se máme těšit až na 240 fps. Maximální datový tok má dosahovat 600 Mbps, data se mají ukládat na karty SDXC UHS-II a S-Log3 pro rozšířený dynamický rozsah má údajně fungovat při citlivosti ISO 160. Pak je otázkou, jakým způsobem bude vlastně fotoaparát tento vyšší DR dosahovat.
 
Ve videu bude možné dosáhnout citlivosti až ISO 409600. Sony A7S III má také podporovat 16bitové RAWy a snímač má poskytnout 15EV dynamický rozsah. Uvedení novinky má proběhnout koncem července, tedy už za pár dní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková