www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video

Sony A7S III má přinést 12 MPx, 16bitový RAW a 600Mbps video
, , aktualita
Stále častěji se objevují informace o novém fotoaparátu Sony A7S III. Další várka specifikací hovoří o 12MPx senzoru, vysokém 15EV dynamickém rozsahu i podpoře 16bitového RAW výstupu. A tím to nekončí.
K oblíbeným
reklama
Nové full frame CSC Sony A7S III by se mělo objevit už brzy a nyní tu máme další várku uniklých specifikací. Už víme, že by nový fotoaparát měl mít EVF s rekordním rozlišením 9,44 milionu bodů (2048×1536 RGB pixelů), hodně se hovoří také o velmi pokročilém pasivním chlazení, díky kterému by se fotoaparát neměl přehřívat a neměl by mít ani časová omezení natáčení videa. Je zajímavé, že by toho měl dosáhnout v relativně kompaktním těle typickém pro tuto řadu. Pojďme se ale podívat na další informace.
 
Sony A7S II
 
Hovoří se o tom, že by tu měl být i nadále snímač s 12MPx rozlišením, což by pomohlo udržet velmi nízký šum a zároveň to vysvětluje, proč se ve spojitosti s A7S III dosud nehovořilo o vyšším rozlišení než 4K. Také nelze počítat s oversamplingem pro 4K. Nový čip s rychlým vyčítáním pixelů by ale měl nabídnout 4K při 120 fps a 10bitovém barevném kódování 4:2:2, přes HDMI by toto měl přenášet i v RAW formátu. Ve Full HD se máme těšit až na 240 fps. Maximální datový tok má dosahovat 600 Mbps, data se mají ukládat na karty SDXC UHS-II a S-Log3 pro rozšířený dynamický rozsah má údajně fungovat při citlivosti ISO 160. Pak je otázkou, jakým způsobem bude vlastně fotoaparát tento vyšší DR dosahovat.
 
Ve videu bude možné dosáhnout citlivosti až ISO 409600. Sony A7S III má také podporovat 16bitové RAWy a snímač má poskytnout 15EV dynamický rozsah. Uvedení novinky má proběhnout koncem července, tedy už za pár dní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala