www.digimanie.cz
>
>
>
>

Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu

Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
, , aktualita
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
K oblíbeným
reklama
S nástupcem Sony A7S II se nesetkáváme poprvé. Zvěsti o něm kolují internetem už hodně dlouho a koncem června jeho uvedení potvrdilo i samotné Sony na toto léto. Stále ale nevíme spoustu detailů, a proto se můžeme spojit jen se spekulacemi. Sony A7S III, pokud se tak vůbec nový fotoaparát bude jmenovat, má přinést nový senzor, zatím se ale vůbec neví, jaké bude mít rozlišení. Je takřka jisté, že bude mít více než 12 MPx, ale nevíme, zda se navýší jen trochu nebo naopak mnohonásobně, bude si dopomáhat Quad Pixel technologií a půjde jeden ze šestice nových snímačů ohlášených před rokem.
 
Sony A7S II
 
Neoficiální informace zatím hovoří o tom, že na rozdíl od Canonu EOS R5 možná nebudeme mít 8K video, které se doposud stále neobjevilo v uniklých specifikacích. Na druhou stranu se objevily zmínky o 4K videu, což dnes v roce 2020 nikoho ani trochu nepřekvapí. Zatímco však Sony dlouho zaspalo na 30p a snímkovací frekvence 60p byla v této třídě z větších hráčů po dlouhou dobu nabízena jen Panasonicem, nyní se situace mění a A7S III by měla nabídnout rovnou 120p. Zvládat má konečně 10bitové barvy s kódováním 4:2:2 (další usnutí Sony, které u fotoaparátů dosud nabízelo jen 8 bitů) a dokonce tu má být i video RAW výstup přes HDMI. Full HD video má zvládat až při 240 fps.
 
Dále se hovoří o tom, že by zde měl být nový elektronický hledáček (EVF) s rekordně vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů (2048×1536 RGB pixelů). Má mít také nějaký pokročilý systém pasivního chlazení, které bude nutné pro tak rychlé video. Tak snad se fotoaparát nebude přehřívat při dlouhém natáčení videa, což je u Sony tradiční bolístka. Očekávat se dá i použití SDXC UHS-II slotů, aby se stíhalo ukládat video s vysokým datovým tokem. No a nakonec je tu informace o tom, že by k představení mělo dojít už koncem července. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů