www.digimanie.cz
>
>
>
>

Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu

Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
, , aktualita
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
K oblíbeným
reklama
S nástupcem Sony A7S II se nesetkáváme poprvé. Zvěsti o něm kolují internetem už hodně dlouho a koncem června jeho uvedení potvrdilo i samotné Sony na toto léto. Stále ale nevíme spoustu detailů, a proto se můžeme spojit jen se spekulacemi. Sony A7S III, pokud se tak vůbec nový fotoaparát bude jmenovat, má přinést nový senzor, zatím se ale vůbec neví, jaké bude mít rozlišení. Je takřka jisté, že bude mít více než 12 MPx, ale nevíme, zda se navýší jen trochu nebo naopak mnohonásobně, bude si dopomáhat Quad Pixel technologií a půjde jeden ze šestice nových snímačů ohlášených před rokem.
 
Sony A7S II
 
Neoficiální informace zatím hovoří o tom, že na rozdíl od Canonu EOS R5 možná nebudeme mít 8K video, které se doposud stále neobjevilo v uniklých specifikacích. Na druhou stranu se objevily zmínky o 4K videu, což dnes v roce 2020 nikoho ani trochu nepřekvapí. Zatímco však Sony dlouho zaspalo na 30p a snímkovací frekvence 60p byla v této třídě z větších hráčů po dlouhou dobu nabízena jen Panasonicem, nyní se situace mění a A7S III by měla nabídnout rovnou 120p. Zvládat má konečně 10bitové barvy s kódováním 4:2:2 (další usnutí Sony, které u fotoaparátů dosud nabízelo jen 8 bitů) a dokonce tu má být i video RAW výstup přes HDMI. Full HD video má zvládat až při 240 fps.
 
Dále se hovoří o tom, že by zde měl být nový elektronický hledáček (EVF) s rekordně vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů (2048×1536 RGB pixelů). Má mít také nějaký pokročilý systém pasivního chlazení, které bude nutné pro tak rychlé video. Tak snad se fotoaparát nebude přehřívat při dlouhém natáčení videa, což je u Sony tradiční bolístka. Očekávat se dá i použití SDXC UHS-II slotů, aby se stíhalo ukládat video s vysokým datovým tokem. No a nakonec je tu informace o tom, že by k představení mělo dojít už koncem července. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala