reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Sony má zítra představit kompakt! ZV-1F má mít 20mm objektiv

, , aktualita
Sony má zítra představit kompakt! ZV-1F má mít 20mm objektiv
Fotoaparáty dnes táhne především video a vlogging. Není divu, že pokud už výrobci představí nějaký levnější přístroj, obvykle se jedná o model zaměřený právě na tuto oblast. Zítra bychom se tak měli dočkat představení nového kompaktu Sony ZV-1F.
Sony má zítra představit kompakt! ZV-1F má mít 20mm objektiv
Nové kompakty se v posledních letech nepředstavují zrovna "každý den". U Sony to bylo naposled v květnu 2020, kdy byl představen vloggerský model ZV-1. A ani další novinka nebude v tomto příliš jiná. Podle úniků by se totiž měl představit nový model ZV-1F, který by měl být také zaměřen na vloggery a především být levnější než výše zmíněný model. Oficiálně nám Sony prozradilo jen to, že zítra v 16:00 představí nový vloggerský fotoaparát (což nevylučuje ani CSC), nicméně neoficiální zákulisní informace hovoří právě o kompaktu. Tak se podívejme, co by měl umět.
 
 
Mluví se o tradičním 20MPx snímači, jehož velikost nebyla zmíněna, ale předpokládá se, že půjde o typ 1,0" jako u ZV-1. Objektiv by měl řešit zásadní vloggerský problém předchozího modelu. Ten totiž začínal na 24mm přepočtené ohniskové vzdálenosti (papírově dokonce na 25,5 mm), což je pro vlogging docela málo širokoúhlé. Tam je ideální širší objektiv okolo 18 až 20 mm, což by novinka měla splňovat. Hovoří se totiž o 20mm objektivu (po přepočtu) se světelností F2,0.
 
Dostane se také na nové menu, které je přehlednější než to původní, displej pak bude dotykový a zabere celou záď. Fotoaparát má být nabíjen (a doufejme, že i napájen) z USB-C. Bude mu chybět focení do RAWu a pokud jde o video, zvládne Full HD při 60p, nicméně 4K bude k dispozici jen do 24p.
 


reklama