www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony nejspíš chystá speciální fotoaparát pro vloggery: Cyber-shot ZV1

Sony nejspíš chystá speciální fotoaparát pro vloggery: Cyber-shot ZV1
, , aktualita
Uniklé informace na internet prozrazují, že společnost Sony s velkou pravděpodobností chystá speciální fotoaparát Cyber-shot ZV1, který by měl být určený zejména pro vloggery. Má tu být např. výklopný displej nebo audio jack.
K oblíbeným
reklama
Vloggování nabírá na popularitě a dnes je na YouTube a podobných serverech stále více a více lidí. Aby měli svá videa také čím natáčet, představila společnost Sony nedávno svůj Cyber-shot RX100 VII, který má optickou stabilizaci, dopředu výklopný dotykový displej i audio jack pro připojení externího mikrofonu. Má však také pár vlastností, které nejsou pro toto použití nejvhodnější. Pro vloggery je tu možná až zbytečně velký zoom (zatímco by se hodil možná trochu širší konec) a problémem je především velmi vysoká cena.
 
Sony Cyber-shot RX100 VII
 
Hovoří se tak o tom, že by se měl představit nový kompakt, který bude cíleně vyvíjen pro potřeby vloggerů a patrně ponese název (Cyber-shot) ZV1. Měl by tedy mít výklopný dotykový displej, audio jack pro mikrofon a patrně i širokoúhlý objektiv s menším zoomem. Měl by také být o něco levnější než RX100 VII. Sony by tak patrně chtělo trochu více konkurovat Canonu, který svůj nový PowerShot G7 X Mark III dost upravil pro potřeby vloggerů včetně možnosti přímého streamování na YouTube. Předpokládá se, že by tato novinka mohla být představena 26. května. Zda se tak stane, to teprve zjistíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů