www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony nejspíš chystá speciální fotoaparát pro vloggery: Cyber-shot ZV1

Sony nejspíš chystá speciální fotoaparát pro vloggery: Cyber-shot ZV1
, , aktualita
Uniklé informace na internet prozrazují, že společnost Sony s velkou pravděpodobností chystá speciální fotoaparát Cyber-shot ZV1, který by měl být určený zejména pro vloggery. Má tu být např. výklopný displej nebo audio jack.
K oblíbeným
reklama
Vloggování nabírá na popularitě a dnes je na YouTube a podobných serverech stále více a více lidí. Aby měli svá videa také čím natáčet, představila společnost Sony nedávno svůj Cyber-shot RX100 VII, který má optickou stabilizaci, dopředu výklopný dotykový displej i audio jack pro připojení externího mikrofonu. Má však také pár vlastností, které nejsou pro toto použití nejvhodnější. Pro vloggery je tu možná až zbytečně velký zoom (zatímco by se hodil možná trochu širší konec) a problémem je především velmi vysoká cena.
 
Sony Cyber-shot RX100 VII
 
Hovoří se tak o tom, že by se měl představit nový kompakt, který bude cíleně vyvíjen pro potřeby vloggerů a patrně ponese název (Cyber-shot) ZV1. Měl by tedy mít výklopný dotykový displej, audio jack pro mikrofon a patrně i širokoúhlý objektiv s menším zoomem. Měl by také být o něco levnější než RX100 VII. Sony by tak patrně chtělo trochu více konkurovat Canonu, který svůj nový PowerShot G7 X Mark III dost upravil pro potřeby vloggerů včetně možnosti přímého streamování na YouTube. Předpokládá se, že by tato novinka mohla být představena 26. května. Zda se tak stane, to teprve zjistíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik