www.digimanie.cz
>
>
>

Sony: příjmy za fotoaparáty i snímače klesají, příští rok vidí pozitivně

Sony: příjmy za fotoaparáty i snímače klesají, příští rok vidí pozitivně
, , aktualita
Společnost Sony zveřejnila výsledky svého hospodaření za uplynulý rok. Pokud jde o divize fotoaparátů a snímačů, jejich příjmy sice klesly, ale výhled na příští rok je vcelku pozitivní. Očekává se zejména nárůst příjmů.
K oblíbeným
reklama
Vedle Canonu zveřejnila výsledky svého hospodaření i společnost Sony. My se zde podíváme na výsledky divizí, které mají něco společného s fotografií. Pojďme nejprve na fotoaparáty. Ty patří do divize EP&S, kde jsou ale i televize, telefony, audio a video. Tato divize spadla z 1991 mld. jenů na 1921 mld. (-4 %), nicméně je rozhodně pozitivní to, že provozní zisk stoupl z 87,3 na 139,2 mld. jenů. Provozní marže této divize Sony tak činí 7,2 %. Sony zaznamenalo pokles prodejů fotoaparátů, kamer a dalších produktů v segmentu audia a videa, potěšily ale televize.
 
Sony logo
 
Nás ale jistě zajímají fotoaparáty. Tak u nich vězte, že příjmy klesly z 384,1 na 338,7 mld. jenů. Přestože klesly počty prodaných kusů, ceny naopak rostly a radost udělalo i výrazné snížení nákladů mobilní divize. Pro mnohé tak může být překvapivé, že mobilní divize (mnohými považována za mrtvou) kupodivu téměř neztratila a z loňských 362,1 mld. jenů se dostala na 358,6 miliard. Přináší tak Sony více peněz než fotoaparáty. Za poslední čtvrtletí ale bylo prodáno pouhých 400 tisíc kusů telefonů a za celý rok to znamená propad z 3,2 na 2,9 milionu kusů smartphonů ("smartphonová" část ale vedle smartphonů obsahuje i internetové služby). Pro příští rok se počítá s vyššími prodeji fotoaparátů a očekávají se příjmy až 2260 mld. jenů.
 
Pokud jde o snímače (divize I&SS), tak tam došlo k poklesu z 1070,6 mld. na 1012,5 mld. jenů. Horší je to ale s provozním ziskem, který klesl z 235,6 na 145,9 mld. jenů. Za to může především to, že se výrazně zhoršil produktový mix (průměrná cena čipů), takže k poklesu došlo i navzdory tomu, že se prodeje (co do počtu kusů) zvýšily. Také se zvýšily náklady na vývoj a bylo nutno také odepsat některé mobilní snímače za celkem 7,2 mld. jenů. I pro příští rok se počítá s tím, že se budou více prodávat low-endové senzory, což zhorší výsledky, na druhou stranu se očekává navýšení počtu kusů, což by mohlo situaci zlepšit a příjmy vyhnat na 1130 miliard. I tak se ale očekává další snížení zisku na 140 mld. jenů.
 
Zdroj: sony.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala