Sony svolává Cyber-shot RX1R II kvůli únkům světla

Sony svolává Cyber-shot RX1R II kvůli únkům světla
, , aktualita
Chyby ve fotoaparátech se nevyhnuly ani společnosti Sony, jejíž profi full frame kompakt Cyber-shot RX1R II (DSC-RX1RM2) může trpět na únik světla. Jinak řečeno, na snímcích se může objevit i světlo, které neprošlo jen a pouze čočkami objektivu.reklama
Svolávání vadných fotoaparátů a jiných přístrojů není nic výjimečného. V minulosti to postihlo např. Nikon, Canon nebo třeba Fujifilm, který řešil u svého CSC fotoaparátu X-T1 stejný problém jako dnes Sony. Jeho velmi drahý profi full frame kompakt Cyber-shot RX1R II (DSC-RX1RM2) totiž trpí na úniky světla (tzv. light leak). Jde o to, že do fotoaparátu proudí světlo i jinými místy něž jen čočkami objektivu. To se pak může projevit nechtěnými světenými artefakty na snímcích.


Sony Cyber-shot RX1R II


Společnost Sony nyní nabízí bezplatnou kontrolu a opravu až do 31. března 2018. U nás v Evropě se problém týká několika stovek kusů se sériovými čísly 7360021 až 7360551, 7760004 až 7760052 a 8160021 až 8160357, Amerika pak svolává sériová čísla 6310198 to 6311127.


Umístění sériového čísla na Sony Cyber-shot RX1R II


Zdroj: sony.cz

Sony Cyber-Shot DSC-RX1
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala