www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony

Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
, , aktualita
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony stále zlepšují své schopnosti focení, za což může i zvětšující se úhlopříčka moderních senzorů. Zatímco vedlejší snímače jsou mnohdy stále velmi malé, ty hlavní mají nezřídka velkou úhlopříčku a v telefonech najdeme typ 1/2" i větší čipy. 108MPx senzory jsou typu 1/1,33", což se už přibližuje profi kompaktům, a Samsung před pár dny představil ISOCELL GN2 typu 1/1,2". Sony ale chce jít údajně ještě dál.
 
Sony IMX800
 
Úniky hovoří o snímači IMX800, který by měl přijít dokonce s 1" úhlopříčkou. Takovou měl sice i Panasonic CM1/CM10, tehdy šlo ale o nepříliš úspěšný hybrid kompaktu a smartphonu s 1" čipem z fotoaparátu. Nový snímač by měl pravděpodobně najít své místo v telefonu Huawei P50 Pro. O čipu toho zatím moc nevíme. Spekuluje se, že by jeho rozlišení mělo být 50 MPx a měl by dostat masku RYYB, jak to mají už i některé dnešní telefony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů