www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony

Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
, , aktualita
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony stále zlepšují své schopnosti focení, za což může i zvětšující se úhlopříčka moderních senzorů. Zatímco vedlejší snímače jsou mnohdy stále velmi malé, ty hlavní mají nezřídka velkou úhlopříčku a v telefonech najdeme typ 1/2" i větší čipy. 108MPx senzory jsou typu 1/1,33", což se už přibližuje profi kompaktům, a Samsung před pár dny představil ISOCELL GN2 typu 1/1,2". Sony ale chce jít údajně ještě dál.
 
Sony IMX800
 
Úniky hovoří o snímači IMX800, který by měl přijít dokonce s 1" úhlopříčkou. Takovou měl sice i Panasonic CM1/CM10, tehdy šlo ale o nepříliš úspěšný hybrid kompaktu a smartphonu s 1" čipem z fotoaparátu. Nový snímač by měl pravděpodobně najít své místo v telefonu Huawei P50 Pro. O čipu toho zatím moc nevíme. Spekuluje se, že by jeho rozlišení mělo být 50 MPx a měl by dostat masku RYYB, jak to mají už i některé dnešní telefony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala