Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony získalo 6 ocenění EISA 2015-2016, tři jsou fotografické

19.8.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Sony se letos v anketě EISA 2015-2016 hodně dařilo. Získala celkem 6 ocenění, z čehož polovina putovala na adresu fotografických produktů (CSC fotoaparátu, kapesního ultrazoomu a makro objektivu).
Letošní anketa EISA 2015-2016 byla pro společnost Sony hodně úspěšná. Na její konto putovalo 6 různých ocenění, z toho 3 byly pro fotografické produkty. Z těch nefotografických můžeme zmínit nejlepší domácí kino Sony HT-XT3, titul nejlepšího designu televize získala Sony KD-65X9005C. Nakonec tu máme ještě nejlepší multimediální smartphone, kterým se stala Sony Xperia Z3+.


Sony A7 II


Nejlepším profesionálním CSC je pro letošek Sony A7 II. Jeho full frame snímač s rozlišením 24 megapixelů nabídne nadprůměrný dynamický rozsah a nízký šum, nechybí ani hybridní systém ostření a hořčíkové tělo. Hlavním lákadlem je 5osá stabilizace, kterou lze využít s jakýmkoli objektivem.


Sony Cyber-shot HX90V


Nejlepším cestovním kompaktem je pak Sony Cyber-shot HX90V. Tento kapesní ultrazoom nabídne 30× optický zoom v rozsahu 24 až 720 milimetrů. Byl použit objektiv Zeiss Vario-Sonnar T*. Zajímavostí je výklopný elektronický hledáček (EVF). Displej lze vyklopit o 180° vpřed pro focení selfie snímků. Samozřejmostí je kvalitní 1080p60 Full HD video, zabudovaná GPS, podpora Wi-Fi i NFC.


Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS


Titul nejlepšího CSC objektivu pak dostal Sony FE 90mm F2.8 Macro G OSS. Oceněna byla skvělá ostrost až do rohů a minimální úroveň všech optických vad. Dobrá je i kvalita zpracování, tiché ostření a účinná optická stabilizace obrazu.

Zdroj: sonymobile.com, eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.