www.digimanie.cz
>
>
>
>

Starosta si stěžoval, že vítězné snímky WPP poškozují jeho město a fotožurnalistiku. Neuspěl

Starosta si stěžoval, že vítězné snímky WPP poškozují jeho město a fotožurnalistiku. Neuspěl
, , aktualita
Starosta belgického města Charleroi si stěžoval u poroty World Press Photo, že vítězné snímky kategorie "Současné problémy" poškozují jeho město i fotožurnalistiku jako takovou. Se svou stížností nakonec neuspěl.reklama
V letošním ročníku World Press Photo bylo vyloučeno 22 % snímků a starosta belgického města Charleroi by byl rád, kdyby k nim patřila i série vítězných snímků z kategorie "Současné problémy". Poslal i oficiální žádost porotě WPP, že snímky nevykreslují Charleroi pravdivě a porušují také pravidla správné fotožurnalistiky a soutěže jako takové. Set fotografií nazvaný "Tmavé srdce Evropy" nafotil italský fotograf Giovanni Troilo, jehož rodina se sem přestěhovala v roce 1956 a několik let tu žil. Zahrnuje snímky města, sexu v autě i jiných praktik, obezity, zneužívání léků a drog a mnoho dalšího.


World Press Photo 2014 domy v Charleoi


Základním požadavkem je např. to, že fotografie nesmí být aranžované, tedy že fotograf nesmí nijak zasahovat do vzniku scény, napomáhat jí. Jedním z problematických snímků byla např. již zmíněná fotografie páru majícího sex v autě. Jedním z dvojice byl fotografův bratranec, který svolil k focení tohoto aktu. Snímek tak podle starosty byl aranžovaný, zatímco fotograf se bránil, že bratranec by měl sex tak či tak, mu jen bylo umožněno toto nafotit. Porota World Press Photo nakonec neshledala tyto snímky závadnými a Giovanni Troilo je tak i nadále vítězem této kategorie.


World Press Photo 2014 Charleroi sex v autě


Zdroj: diyphotography.net, worldpressphoto.org
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala