www.digimanie.cz
>
>
>
>

Starosta si stěžoval, že vítězné snímky WPP poškozují jeho město a fotožurnalistiku. Neuspěl

Starosta si stěžoval, že vítězné snímky WPP poškozují jeho město a fotožurnalistiku. Neuspěl
, , aktualita
Starosta belgického města Charleroi si stěžoval u poroty World Press Photo, že vítězné snímky kategorie "Současné problémy" poškozují jeho město i fotožurnalistiku jako takovou. Se svou stížností nakonec neuspěl.
reklama
V letošním ročníku World Press Photo bylo vyloučeno 22 % snímků a starosta belgického města Charleroi by byl rád, kdyby k nim patřila i série vítězných snímků z kategorie "Současné problémy". Poslal i oficiální žádost porotě WPP, že snímky nevykreslují Charleroi pravdivě a porušují také pravidla správné fotožurnalistiky a soutěže jako takové. Set fotografií nazvaný "Tmavé srdce Evropy" nafotil italský fotograf Giovanni Troilo, jehož rodina se sem přestěhovala v roce 1956 a několik let tu žil. Zahrnuje snímky města, sexu v autě i jiných praktik, obezity, zneužívání léků a drog a mnoho dalšího.


World Press Photo 2014 domy v Charleoi


Základním požadavkem je např. to, že fotografie nesmí být aranžované, tedy že fotograf nesmí nijak zasahovat do vzniku scény, napomáhat jí. Jedním z problematických snímků byla např. již zmíněná fotografie páru majícího sex v autě. Jedním z dvojice byl fotografův bratranec, který svolil k focení tohoto aktu. Snímek tak podle starosty byl aranžovaný, zatímco fotograf se bránil, že bratranec by měl sex tak či tak, mu jen bylo umožněno toto nafotit. Porota World Press Photo nakonec neshledala tyto snímky závadnými a Giovanni Troilo je tak i nadále vítězem této kategorie.


World Press Photo 2014 Charleroi sex v autě


Zdroj: diyphotography.net, worldpressphoto.org
Nejnovější články
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy
Společnost Kodak Alaris zatím prodávala kinofilm Professional Pro Image 100 v Asii. Při zkoušce prodeje ve Velké Británii ale zaznamenala slušný úspěch, a tak se rozhodla jej přinést na celý starý kontinent do běžné nabídky. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA
Sony představilo nový profesionální kompakt Cyber-shot RX100 VA (DSC-RX100M5A), který nahrazuje původní “pětku”. Tento pro Sony netradiční upgrade přináší nový procesor a elektroniku z modelu RX100 VI. 
16.7.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala55 komentářů