www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný středoformátový objektiv Fujinon GF 80mm F1.7

Světelný středoformátový objektiv Fujinon GF 80mm F1.7
, , aktualita
Spolu s novým středoformátovým fotoaparátem Fujifilm GFX 100S se objevil také světelný objektiv Fujinon GF 80mm F1.7 R WR. Ten má velmi dobrou světelnost F1,7 a nechybí ani podpora autofokusu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm představila fotoaparát Fujifilm GFX 100S se 10MPx senzorem a spolu s ním také vysoce světelný objektiv GF 80mm F1.7 R WR. Při reálné ohniskové vzdálenosti 80 mm má přepočtených 63 mm na kinofilm, a tedy úhel záběru 37,7°. Vynikající světelnost F1,7 znamená, že je srovnatelný zhruba s F1,4 objektivem pro full frame. Je tak nejsvětelnějším objektivem Fujifilmu pro tento systém. Irisová clona má 9 lamel a maximální hodnotu F22. Objektiv se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, v tomto počtu je jeden asférický a 2 Super ED členy.
 
Fujinon GF 80mm F1.7 R WR
 
Rozměry novinky činí 94,7 mm v průměru a 99,2 mm na délku, jeho hmotnost je pak 795 gramů. Objektiv může používat filtry se 77mm průměrem. Pokud jde o ostření, to je možné minimálně ze 70cm vzdálenosti, maximální zvětšení pak dosahuje 0,15×, k dispozici je také autofokus pomocí DC motorku. Potěší i konstrukce odolná vůči vodě, prachu díky 10 utěsněným místům a mrazům do -10 °C. Cena byla stanovena na 60 990 Kč s DPH, prodej začne v březnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala