www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tamron představuje SP 35mm f/1.4 Di USD

Tamron představuje SP 35mm f/1.4 Di USD
, , aktualita
Tamron na začátku roku oznámil vývoj několika nových objektivů a dnes se dostalo na uvedení jednoho z nich, vysoce světelného modelu SP 35mm f/1.4 Di USD. Nechybí ani odolná konstrukce objektivu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tamron v únoru letošního roku oznámila uvedení několika nových objektivů. 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD už byl představen, nyní přichází na řadu SP 35mm f/1.4 Di USD (F045). Novinka, která má být součástí oslav 40letého výročí objektivů Tamron SP - Superior Performance, je určena pro full frame zrcadlovky společností Canon a Nikon. Při reálné ohniskové vzdálenosti 35 mm dává úhel záběru 63°26'. V optické konstrukci nalezneme 14 optických členů uspořádaných do 10 skupin, máme zde i 4 LD a 3 GM (Glass Molded Aspherical) členy. Objektiv nabídne výbornou světelnost F1,4, přičemž irisovou clonu s 9 lamelami lze přiclonit maximálně na hodnotu F16.
 
Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD
 
Novinka je vybavena zaostřovacím motorkem USD (Ultrasonic Silent Drive), podporuje tedy i autofokus a nechybí ani možnost manuálního přeostření po zaostření AF systémem. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 30 cm, dosáhnout pak lze maximálně zvětšení 1:5 (tj. 0,2×). Nejde o zrovna malý objektiv, v průměru má 80,9 mm, délka je pak 104,8 mm ve verzi pro Canon a 102,3 mm ve variantě pro zrcadlovky Nikon. Liší se také hmotnosti, které činí 815, resp. 805 gramů. Obě verze mají stejný závit pro filtry se 72mm průměrem.
 
Nezapomnělo se na povrchové vrstvy BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) pro minimalizaci odlesků a světelných závojů. Ta oproti původní variantě dále vylepšuje podání kontrastu v protisvětle. Přední člen má fluorovou povrchovou úpravu, která lépe odpuzuje vodu a mastnotu. Nový objektiv je pochopitelně odolný vůči vlhkosti a prachu, což je dnes už víceméně standardem. Kompatibilní je i s konzolí TAP-in Console pro nastavení objektivu a aktualizaci firmwaru. Cena novinky byla stanovena na 929,99 britských liber. Verze pro Nikon bude v prodeji od konce června, varianta pro Canon se pak objeví koncem července.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře