www.digimanie.cz
>
>

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
, , aktualita
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
K oblíbeným
reklama
Propad prodejů fotografické techniky i koronavirová pandemie si vybraly svou daň i na tradičním fotografickém veletrhu Photokina. Ten má za sebou bohatou 70letou historii, ale nástup smartphonů a propad prodejů fotografické techniky způsobily, že se veletrh stával stále méně a méně důležitým. Chtěl tak přejít na jinou roční dobu a jinou frekvenci, ale to se mu v podstatě nikdy nepodařilo.
 
Photokina
 
Než stačil přejít na nový systém a rozšířit své působení z techniky více i na část o zpracování obrazu a další modernější oblasti, byl několikrát odložen z různých důvodů. Letošní ročník to vzdal kvůli koronavirové pandemii. Ta také velmi tvrdě dopadla na prodeje fotoaparátů, které se ale poslední dobou zvedají. Veletrh ale nebude ani v roce 2022, kde by dle pořadatelů nemusel splnit očekávání fotografické komunity a je nyní odložen do dalšího oznámení, které ale možná (velmi pravděpodobně) už ani nikdy nepřijde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala