www.digimanie.cz
>
>

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
, , aktualita
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
K oblíbeným
reklama
Propad prodejů fotografické techniky i koronavirová pandemie si vybraly svou daň i na tradičním fotografickém veletrhu Photokina. Ten má za sebou bohatou 70letou historii, ale nástup smartphonů a propad prodejů fotografické techniky způsobily, že se veletrh stával stále méně a méně důležitým. Chtěl tak přejít na jinou roční dobu a jinou frekvenci, ale to se mu v podstatě nikdy nepodařilo.
 
Photokina
 
Než stačil přejít na nový systém a rozšířit své působení z techniky více i na část o zpracování obrazu a další modernější oblasti, byl několikrát odložen z různých důvodů. Letošní ročník to vzdal kvůli koronavirové pandemii. Ta také velmi tvrdě dopadla na prodeje fotoaparátů, které se ale poslední dobou zvedají. Veletrh ale nebude ani v roce 2022, kde by dle pořadatelů nemusel splnit očekávání fotografické komunity a je nyní odložen do dalšího oznámení, které ale možná (velmi pravděpodobně) už ani nikdy nepřijde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala