www.digimanie.cz
>
>

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech

Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
, , aktualita
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
K oblíbeným
reklama
Propad prodejů fotografické techniky i koronavirová pandemie si vybraly svou daň i na tradičním fotografickém veletrhu Photokina. Ten má za sebou bohatou 70letou historii, ale nástup smartphonů a propad prodejů fotografické techniky způsobily, že se veletrh stával stále méně a méně důležitým. Chtěl tak přejít na jinou roční dobu a jinou frekvenci, ale to se mu v podstatě nikdy nepodařilo.
 
Photokina
 
Než stačil přejít na nový systém a rozšířit své působení z techniky více i na část o zpracování obrazu a další modernější oblasti, byl několikrát odložen z různých důvodů. Letošní ročník to vzdal kvůli koronavirové pandemii. Ta také velmi tvrdě dopadla na prodeje fotoaparátů, které se ale poslední dobou zvedají. Veletrh ale nebude ani v roce 2022, kde by dle pořadatelů nemusel splnit očekávání fotografické komunity a je nyní odložen do dalšího oznámení, které ale možná (velmi pravděpodobně) už ani nikdy nepřijde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S
Poslední dobou se hodně mluví o ukončování výroby mnoha objektivů Canonu pro bajonet EF a EF-S. Australské zastoupení značky Canon nyní vysvětluje, proč se tak děje. Ujišťuje nás, že se nejedná o konec bajonetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE
Další novinkou z dílen společnosti Tamron je nový telezoom 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (model A057). Určen je pro full frame CSC od společnosti Sony a slibuje relativně kompaktní rozměry a hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony
Pokud máte APS-C CSC od společnosti Sony, pak pro vás Tamron připravil novinku v podobě světelného ultra širokoúhlého zoomu 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD. Ten nabídne 105° úhel záběru a konstantní světelnost F2,8.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
21.4.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
20.4.2021, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů