Výrobce:

UMAX

Společnost UMAX je firma, která již 15 let vyrábí profesionální i amatérské skenery a v tomto oboru se stala lídrem s mnoha patentovanými řešeními. Díky těmto dlouholetým zkušenostem při výrobě zařízení pro zpracování obrazu již přes pět let nabízí digitální fotoaparáty. Nabídka digitálních fotoaparátů UMAX je opravdu široká. Najdete zde jednoduché přístroje pro zábavu i aparáty pro náročnější fotoamatéry. 
Odkaz na stránky výrobce: http://www.umax.cz
Články o výrobci UMAX | Zobrazit jen články a recenze
Další bojovník z řady Premier

Další bojovník z řady Premier

Představíme si podrobněji další model z řady Premier společnosti Umax. Fotopřístroj označený jako Premier DC 5345 představuje levnou kombinaci pětimegapixelového snímače a trojnásobného optického zoomu. Bohužel sice není tato automatická novinka tak atraktivní jako například již na Digimanii recenzovaný model Premier 5384, na druhou stranu má na zadní straně už konečně alespoň 1,8 palcový LCD zobrazovač.
11.8.2005, recenze, Marek Kuřina
Premier 4345: nenápadný automat

Premier 4345: nenápadný automat

Již titulkem jsme chtěli naznačit, že nový model od Umaxu prodávaný pod označením Premier 4345 vás asi na první pohled nezaujme, přesto by bylo škoda tento automatický kapesní digitální fotopřístroj přehlédnout, protože nabízí za zajímavou cenu solidní obrazový výkon (na kategorii malých kompaktů) a jeho ovládání pochopí po pár minutách i naprostý začátečník.
18.7.2005, recenze, Marek Kuřina
UMAX Premier DS-8330: 8 milionů v testu

UMAX Premier DS-8330: 8 milionů v testu

Velice brzy se nám dostala do redakce na testování novinka od Umaxu Premier DS-8330. Tato novinka byla premiantem mezi kapesními fotopřístroji, co se týká vybavení osmimegapixelovým snímačem. Obávali jsme se již podle uváděných parametrů vysoké hladiny šumu, ovšem zde nás novinka mile překvapila. Přesto především snímání v noci nebo při velmi špatných světelných podmínkách dělá modelu problémy.
30.6.2005, recenze, Marek Kuřina4 komentáře
Umax Premier DS-8330: Osmimegapixelový kompakt

Umax Premier DS-8330: Osmimegapixelový kompakt

Přestože jsme již psali na Digimanii o kapesním osmimegapixelu od Aceru, tak prvním osmimegapixelovým fotopřístrojem v této kategorii byl model Premier DS-8330 od Umaxu. Model je vybaven manuálním nastavením clony i času a velkým 2,5 palcovým LCD zobrazovačem. Navíc dávno minuly časy, kdy jste modely od Umaxu poznali na dálku nejenom díky neatraktivnímu designu, ale také použitému materiálu. Tomuto Premieru může závidět povedený "look" nejeden Canon či Minolta.
21.6.2005, aktualita, Marek Kuřina5 komentářů
Premier 5384: bytelný, ale pomalý drobeček

Premier 5384: bytelný, ale pomalý drobeček

Rozhodli jsme se podívat bedlivým okem recenzenta na novinku společnosti Umax, která nás překvapila již na poprvé nízkou cenou. V našem testu jsme sice několik problémových oblastí objevili, přesto poskytoval model docela solidní obrazový výkon (naše připomínky najdete v části Praktické zkušenosti) a díky manuálnímu nastavování clony nebo času či použití histogramu budete mít expozici pod kontrolou. Nelíbilo se nám ovšem příliš ovládání modelu.
25.5.2005, recenze, Marek Kuřina
Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel

Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel

To, že má Umax levné a jednoduché digitální fotopřístroje, není žádnou novinkou. Ovšem nejnovější model od této společnosti označený jako Premier 5384 nabízí nejenom manuální nastavení clony a času, ale také disponuje celou řadou velmi důležitých funkcí, které i při amatérském fotografování přijdou určitě vhod. Navíc Umax i u tohoto modelu dodržel svou politiku velmi nízkých cen, a tak se může stát tato velmi pěkná miniatura hitem letošního léta mezi malými kompakty.
20.4.2005, aktualita, Marek Kuřina2 komentáře
Umax 3381: tři mega za tři tisíce

Umax 3381: tři mega za tři tisíce

Poslední dobou velmi aktivní společnost Umax uvedla nedávno na trh nový třímegapixel s označením Premier 3381 Zoom. Tento jednoduchý fotopřístroj je jednoznačně určen pro začínající digitální fotografy, kteří nechtějí investovat do svého miláčka příliš mnoho peněz a zároveň se obávají složitého ovládání.
18.4.2005, recenze, Marek Kuřina1 komentář
Premier DS-4331: Kapesní kolega

Premier DS-4331: Kapesní kolega

Při vybírání "toho svého" digitálního fotaparátu má každý jiné priority, jeden chce absolutní vládu nad strojem a spoustu nastavení, druhý vyžaduje dostupnost kvalitního příslušenství a třetí zase třeba trvá na určitém formátu paměťové karty nebo napájení tužkovými bateriemi. Dnes recenzovaný UMAX Premier DS-4331 je určen především uživatelům oceňujícím kapesní miniatury.
11.2.2005, recenze, Petr Hájek1 komentář
UMAX: I v zimě mohou ceny tát

UMAX: I v zimě mohou ceny tát

10.2.2005, aktualita, Petr Hájek
Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz

Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz

Nejnovější přírůstek do rodiny levných kompaktů je parametry takříkajíc pravým průměrem. Alespoň podle čtyřmegového rozlišení a trojnásobného zoomu. Oproti svým předchůdcům má o poznání lepší obraz, přesto však na něm najdeme i pár chybiček. Ale více už v samotné recenzi…
3.1.2005, recenze, Petr Svoboda
Umax představuje čtveřici skenerů

Umax představuje čtveřici skenerů

20.12.2004, aktualita, Petr Svoboda
Umax představuje levný kompakt pro začátečníky

Umax představuje levný kompakt pro začátečníky

Umax Premier 4365 Zoom je 4 MPix přístrojem s mnoha užitečnými funkcemi za cenu menší než čtyři tisíce korun. Prodávat se začne v polovině prosince a tak by klidně mohl být vděčným dárkem pod vánoční stromeček.
25.11.2004, aktualita, Petr Svoboda2 komentáře
Umax uvádí čtveřici projektorů

Umax uvádí čtveřici projektorů

19.11.2004, aktualita, Petr Svoboda1 komentář
Umax uvádí projektor s výkonem 3200 lm

Umax uvádí projektor s výkonem 3200 lm

10.9.2004, aktualita, Petr Svoboda
Umax Premier 6331 Zoom: slušný kompakt

Umax Premier 6331 Zoom: slušný kompakt

Tak se tedy konečně Umax vytáhl a vyrukoval s kompaktem, který se dá opravdu vážně použít. Když přístroj doputoval do redakce, zarazila mne nápadná podobnost s nejnovějším Minoxem s přesmykovým označením Minox DC 6311. I parametry se shodují, takže tuto recenzi s největší pravděpodobností můžete brát i jako recenzi šestimegového Minoxu.
8.9.2004, recenze, Petr Svoboda4 komentáře
Nový DLP projektor od UMAXu

Nový DLP projektor od UMAXu

30.8.2004, aktualita, Petr Svoboda

Nový distributor fotoaparátů UMAX

23.8.2004, aktualita, Petr Svoboda
Umax míří k výšinám

Umax míří k výšinám

Na značku UMAX se většinou fotografové dívají skrze prsty. Chybí tu tradice a dosud nabízené low-end modely o své místo na slunci bojovaly jedinou zbraní - cenou. Na konci léta si ale budeme moci koupit novinku Umax Premier 6331 Zoom, bude to zlomový okamžik?
23.7.2004, aktualita, Petr Svoboda1 komentář
UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér

Před pár dny jsme krátce představovali tento přístroj jako žhavou novinku, dnes již můžeme nabídnout i plnou recenzi. Již dopředu můžeme prozradit, že Premier 3306 přes svou jednoduchost příjemně překvapil, pihy na kráse se však také našly.
23.4.2004, recenze, Michal Spáčil3 komentáře
Umax se čtveřicí novinek

Umax se čtveřicí novinek

Společnost Umax se snaží více prosadit i na trhu digitálních fotopřístrojů a pomoci by jí k tomu měla i čtveřice novinek patřící do řady Premier, které byly před několika dny představeny. Jedná se o dvojici jednoduchých automatů (modely 2302 a 3306) prakticky pro začátečníky nebo pro velmi nenáročné fotografy. Zbývající dva modely již mají nejenom vyspělejší snímače, ale jsou také vybaveny více funkcemi (modely 4382 a především 5381).
8.4.2004, aktualita, Marek Kuřina3 komentáře
UMAX AstraPix XS1: Jak je to s muzikou za málo peněz?

UMAX AstraPix XS1: Jak je to s muzikou za málo peněz?

Za aktuální cenu kolem pěti tisíc korun s DPH přináší UMAX na trh dvoumegový kompakt elegantního vzhledu, který kromě fotografování a nahrávání videa umožňuje přehrávat i audio, a to ve formátu MP3. V této cenové a "megapixelové" kategorii samozřejmě nemůžeme od výrobce očekávat zázraky. I tak přístroj slibuje mnohé - kompletně české menu, což není právě obvyklá záležitost, ozvučené video omezené jen velikostí SD karty, diktafon a uvedené empétrojky. Jak o tomto produktu říká jeho výrobce: "Proč si neudělat radost k Vánocům?" Takže, udělat si či neudělat radost po vánocích zrovna tímto UMAXem? Na to by měla odpovědět tato recenze.
5.1.2004, recenze, Michal Spáčil
Štíhlý dvoumegapixel přečte i MP3 soubory

Štíhlý dvoumegapixel přečte i MP3 soubory

Minulý týden jsme vás seznámili s novým pětimegapixelem PowerCam 850 a tentokrát si představíme další velice zajímavou novinku od společnosti Umax. V případě modelu AstraPix XS1 ovšem nejde o funkcemi nadupaný fotopřístroj, ale o designově povedené multifunkční zařízení, které zvládá nejenom přehrávat MP3 soubory, ale také jej můžete například použít jako diktafon. Do čtveřice všeho dobrého umí „jednička“ i natočit ozvučený videozáznam. Slabší je ovšem optická část modelu, která nabízí pouze objektiv s fixním ohniskem. Dvoumegapixelový snímač ovšem díky interpolaci nabízí i třímegapixelové fotografie. Co je na této stříbrné placatce s vypouklým okem objektivu na levé horní straně ještě zajímavého, se dočtete v dnešní zprávě.
27.11.2003, aktualita, Marek Kuřina
Pětimegapixelový minikrasavec od Umaxu

Pětimegapixelový minikrasavec od Umaxu

Určitě by se našlo hodně digitálních fotonadšenců, kteří by nad fotopřístrojem od Umaxu jenom pohoršeně ohrnuli nos. Do nedávna by měli naopak příznivci anebo přímo vlastníci těchto levných a jednoduchých modelů jenom pár argumentů na obranu. Nyní se však dočkají, nakonec oba dva tábory, velice zajímavého miniaturního modelu PowerCam 850, který toho hodně umí, patří, co se týká rozlišení, do pětimegapixelové "elity" a navíc je na první pohled deignově na vysoké úrovni. Zdá se, že nejenom nové firmy pronikají na dramaticky se rozvíjející trh digitálních fotopřístrojů, ale také dosud "low-endové" společnosti začínají útočit na hájenou oblast náročnějších fotopřístrojů, kde dosud dominovali tradiční výrobci jako je Canon, Olympus nebo Minolta. Pokud to ve svém důsledku povede ke snížení ceny i těch nejkvalitnějších pětimegapixlů, pak můžeme nové aktivitě Umaxu jedině zatleskat.
12.11.2003, aktualita, Marek Kuřina3 komentáře
UMAX AstraPix 670: nejvyšší z řady AstraPix

UMAX AstraPix 670: nejvyšší z řady AstraPix

UMAX k nám do redakce poslal další ze svých modelů digitálních fotoaparátů. Nutno již pro začátek podotknout, že ačkoliv se jedná o plastový kompakt, přeci jenom je mnohem lepší a vyvedenější, než většina jeho předchůdců. A snímky, které se s ním dají pořídit svou kvalitou zcela jistě nejsou k zahození!
30.7.2003, recenze, David Dvořák4 komentáře
UMAX AstraPix 630: Lepší a lepší

UMAX AstraPix 630: Lepší a lepší

V dnešní recenzi se blíže podíváme na další fotoaparát ze "stáje" firmy UMAX. Vypadá to, že se firma skutečně snaží o solidní zastoupení na trhu a poučena z předchozích modelů, vrhla se do vylepšování. Na modelu AstraPix 630 je už vidět, že se designéři poučili (ať už z vlastních chyb či u konkurence) a výsledné snímky také nejsou úplně k zahození. Konečně posuďte sami...
25.6.2003, recenze, David Dvořák5 komentářů
Umax AstraPix 430: Šikovný, malý a levný foťáček!

Umax AstraPix 430: Šikovný, malý a levný foťáček!

Fotoaparát UMAX AstraPix430, který si dneska představíme blíže zaujme případného uživatele především cenou, malými rozměry, nízkou hmotností a designem. Tento malý foťáček se vyznačuje hned několika vlastnostmi, o kterých si více povíme v dnešní recenzi.
11.3.2003, recenze, David Dvořák2 komentáře
Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!

Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!

Společnost UMAX se jako mnohé další IT firmy snaží prosadit i na trhu low-endových digitálních fotoaparátů. Položili jsme si otázku jak se jí v tomto snažení daří, a proto dnes přinášíme bližší pohled na 2Mpix novinku AstraPix 540.
4.3.2003, recenze, David Dvořák8 komentářů
2Mpix s MP3 přehrávačem

2Mpix s MP3 přehrávačem

UMAX uvádí na trh nový digitální kompaktní fotoaparát pro nenáročné použití, který se vyznačuje hlavně tím, že kromě samotného vytváření fotek umožňuje i poslech hudby ve formátu MP3...
17.1.2003, aktualita, David Dvořák