www.digimanie.cz
>
>
>

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019
, , aktualita
Společnost Nikon letos dosáhla na dělenou druhou příčku v počtu ocenění získaných v TIPA Awards 2019. Celkem šlo o 4 ceny pro nejlepší zrcadlovku, dva CSC fotoaparáty a jeden objektiv pro ně.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon se letos podařilo dotáhnout se na věčného rivala, firmu Canon, a obě získaly po čtyřech oceněních na TIPA Awards 2019. Mají tak dělenou druhou příčku, neboť na té první je Sony. Titul nejlepší zrcadlovky letos získává překvapivě low-endový fotoaparát, a to Nikon D3500. Máme zde 24,2MPX APS-C CMOS senzor s rozsahem citlivostí od ISO 100 do 25600, dále 5fps sekvenční snímání a možnost natáčet Full HD 60p video. Porota zmiňovala také funkci SnapBridge pro bezdrátové ovládání a přenos snímků, ale z vlastní zkušenosti při našich testech bych řekl, že právě implementace těchto funkcí je u Nikonu jedna z těch slabších. Oceněno nicméně bylo i cloudové úložiště s tím spojené.
 
Nikon D3500
 
Dále tu máme nejlepší full frame fotoaparát pro experty, jímž je Nikon Z6. Ten byl oceněn za výborné výsledky za špatného světla a UHD 4K video s vyčítáním celé plochy senzoru. Má 24,5MPx full frame CMOS BSI snímač a fázové zaostřování s 273 body a 90% pokrytím. Máme tu rychlý procesor EXPEED 6 a pokročilé zpracování obrazu včetně inteligentního doostřování.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším full frame fotoaparátem pro profesionály byl letos vyhodnocen Nikon Z7. Ten nabídne vysoké rozlišení díky 45,7MPx čipu s možností využít rozšířených citlivostí v rozsahu ISO 32 až 102400. Elektronický hledáček nabídne 100% pokrytí a Z7 potěší i možností natáčet UHD 4K video nebo Full HD při 120 fps. K dispozici je také elektronická stabilizace videa, podpora timecode a synchronizace zvuku i videa z více zařízení.
 
Nikon Z7
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoom pro CSC. Tento titul letos získává Nikkor Z 14-30mm f/4 S. Tento objektiv je zajímavý tím, že navzdory širokému úhlu záběru umožňuje montáž 82mm filtrů. Má 14 optických členů včetně 4 typu ED a povrchovou úpravu Nano Crystal. Krokový motorek je vhodný i pro video díky rychlému a tichému ostření. Objektiv je navíc odolný vůči prachu a vodě. Najdete tu konfigurovatelný prstenec a potěší i relativně lehkou konstrukcí danou hmotností 485 gramů.
 
Nikkor Z 14-30mm f/4 S
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů