www.digimanie.cz
>
>
>

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019
, , aktualita
Společnost Nikon letos dosáhla na dělenou druhou příčku v počtu ocenění získaných v TIPA Awards 2019. Celkem šlo o 4 ceny pro nejlepší zrcadlovku, dva CSC fotoaparáty a jeden objektiv pro ně.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon se letos podařilo dotáhnout se na věčného rivala, firmu Canon, a obě získaly po čtyřech oceněních na TIPA Awards 2019. Mají tak dělenou druhou příčku, neboť na té první je Sony. Titul nejlepší zrcadlovky letos získává překvapivě low-endový fotoaparát, a to Nikon D3500. Máme zde 24,2MPX APS-C CMOS senzor s rozsahem citlivostí od ISO 100 do 25600, dále 5fps sekvenční snímání a možnost natáčet Full HD 60p video. Porota zmiňovala také funkci SnapBridge pro bezdrátové ovládání a přenos snímků, ale z vlastní zkušenosti při našich testech bych řekl, že právě implementace těchto funkcí je u Nikonu jedna z těch slabších. Oceněno nicméně bylo i cloudové úložiště s tím spojené.
 
Nikon D3500
 
Dále tu máme nejlepší full frame fotoaparát pro experty, jímž je Nikon Z6. Ten byl oceněn za výborné výsledky za špatného světla a UHD 4K video s vyčítáním celé plochy senzoru. Má 24,5MPx full frame CMOS BSI snímač a fázové zaostřování s 273 body a 90% pokrytím. Máme tu rychlý procesor EXPEED 6 a pokročilé zpracování obrazu včetně inteligentního doostřování.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším full frame fotoaparátem pro profesionály byl letos vyhodnocen Nikon Z7. Ten nabídne vysoké rozlišení díky 45,7MPx čipu s možností využít rozšířených citlivostí v rozsahu ISO 32 až 102400. Elektronický hledáček nabídne 100% pokrytí a Z7 potěší i možností natáčet UHD 4K video nebo Full HD při 120 fps. K dispozici je také elektronická stabilizace videa, podpora timecode a synchronizace zvuku i videa z více zařízení.
 
Nikon Z7
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoom pro CSC. Tento titul letos získává Nikkor Z 14-30mm f/4 S. Tento objektiv je zajímavý tím, že navzdory širokému úhlu záběru umožňuje montáž 82mm filtrů. Má 14 optických členů včetně 4 typu ED a povrchovou úpravu Nano Crystal. Krokový motorek je vhodný i pro video díky rychlému a tichému ostření. Objektiv je navíc odolný vůči prachu a vodě. Najdete tu konfigurovatelný prstenec a potěší i relativně lehkou konstrukcí danou hmotností 485 gramů.
 
Nikkor Z 14-30mm f/4 S
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala