www.digimanie.cz
>
>
>

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019

Úspěch Nikonu, dostal 4 ceny TIPA 2019
, , aktualita
Společnost Nikon letos dosáhla na dělenou druhou příčku v počtu ocenění získaných v TIPA Awards 2019. Celkem šlo o 4 ceny pro nejlepší zrcadlovku, dva CSC fotoaparáty a jeden objektiv pro ně.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon se letos podařilo dotáhnout se na věčného rivala, firmu Canon, a obě získaly po čtyřech oceněních na TIPA Awards 2019. Mají tak dělenou druhou příčku, neboť na té první je Sony. Titul nejlepší zrcadlovky letos získává překvapivě low-endový fotoaparát, a to Nikon D3500. Máme zde 24,2MPX APS-C CMOS senzor s rozsahem citlivostí od ISO 100 do 25600, dále 5fps sekvenční snímání a možnost natáčet Full HD 60p video. Porota zmiňovala také funkci SnapBridge pro bezdrátové ovládání a přenos snímků, ale z vlastní zkušenosti při našich testech bych řekl, že právě implementace těchto funkcí je u Nikonu jedna z těch slabších. Oceněno nicméně bylo i cloudové úložiště s tím spojené.
 
Nikon D3500
 
Dále tu máme nejlepší full frame fotoaparát pro experty, jímž je Nikon Z6. Ten byl oceněn za výborné výsledky za špatného světla a UHD 4K video s vyčítáním celé plochy senzoru. Má 24,5MPx full frame CMOS BSI snímač a fázové zaostřování s 273 body a 90% pokrytím. Máme tu rychlý procesor EXPEED 6 a pokročilé zpracování obrazu včetně inteligentního doostřování.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším full frame fotoaparátem pro profesionály byl letos vyhodnocen Nikon Z7. Ten nabídne vysoké rozlišení díky 45,7MPx čipu s možností využít rozšířených citlivostí v rozsahu ISO 32 až 102400. Elektronický hledáček nabídne 100% pokrytí a Z7 potěší i možností natáčet UHD 4K video nebo Full HD při 120 fps. K dispozici je také elektronická stabilizace videa, podpora timecode a synchronizace zvuku i videa z více zařízení.
 
Nikon Z7
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoom pro CSC. Tento titul letos získává Nikkor Z 14-30mm f/4 S. Tento objektiv je zajímavý tím, že navzdory širokému úhlu záběru umožňuje montáž 82mm filtrů. Má 14 optických členů včetně 4 typu ED a povrchovou úpravu Nano Crystal. Krokový motorek je vhodný i pro video díky rychlému a tichému ostření. Objektiv je navíc odolný vůči prachu a vodě. Najdete tu konfigurovatelný prstenec a potěší i relativně lehkou konstrukcí danou hmotností 485 gramů.
 
Nikkor Z 14-30mm f/4 S
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala