www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Lens uvedlo objektiv Laowa 14mm f/4 Zero-D

Venus Lens uvedlo objektiv Laowa 14mm f/4 Zero-D
, , aktualita
Společnost Venus Lens představila nový objektiv pro zrcadlovky Canon a Nikon. Jde o extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 Zero-D. Nabídne 114° úhel záběru a měl by být v podstatě bez zkreslení.
K oblíbeným
reklama
V nabídce objektivů společnosti Venus Lens se objevuje nový extrémně širokoúhlý pevný objektiv Laowa 14mm f/4 Zero-D pro zrcadlovky. Doplňuje tak podobný objektiv známý už pro CSC. Máme zde tedy 14mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 114°. Světelnost má hodnotu F4, irisová clona s 5 lamelami pak podporuje maximálně F22. Optická konstrukce se skládá ze 13 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou z ED skla a 2 jsou asférické.
 
Laowa 14mm f/4 Zero-D
 
Objektiv podporuje pouze manuální ostření. Zaostřit lze minimálně ze vzdálenosti 14,5 cm, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,3×. Kvůli větší vzdálenosti bajonetu a senzoru u zrcadlovek se také nepodařilo udělat objektiv tak malý jako v případě CSC verze (ta měla 58×59 mm). DSLR varianta tak měří 72,5 mm v průměru a na délku má 75 mm (Canon), resp. 73 mm (Nikon). Také hmotnost je vyšší a oproti cca 228 gramům CSC variant tu máme 320 gramů u verze pro Canon a 360 gramů u varianty pro Nikon. Obě varianty podporují 67mm filtry a stojí 499 USD.
 
Zdroj: dpreview.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů