www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Optics uvádí objektiv Laowa 50mm F2.8 2x Ultra Macro APO

Venus Optics uvádí objektiv Laowa 50mm F2.8 2x Ultra Macro APO
, , aktualita
Po úspěchu 65mm makro objektivu Laowa s 2× zvětšením pro APS-C senzory je tu nový objektiv s 50mm ohniskovou vzdáleností pro systém Micro Four Thirds. Také nabídne působivé 2× zvětšení a dokonce 4× přepočtené.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics představila už několik působivých makro objektivů. Byla mezi nimi i 65mm verze s 2× zvětšením pro APS-C senzory. Nyní se představuje její ekvivalent Laowa 50mm F2.8 2x Ultra Macro APO pro Micro Four Thirds. Díky většímu crop faktoru jej navrhli s kratší 50mm ohniskovou vzdáleností, což dává podobných 100 mm po přepočtu. To znamená diagonální úhel záběru 24,4°. Světelnost má hodnotu F2,8 a clonit lze 7lamelovou irisovou clonou. Tu lze díky elektronickým kontaktům ovládat z těla fotoaparátu stejně jako do něj přenášet údaje do EXIFu. Pokud však jde o ostření, to je už manuální.
 
Laowa 50mm F2.8 2x Ultra Macro APO
 
Minimální zaostřovací vzdálenost je 13,5 cm a maximální zvětšení činí 2:1. Po přepočtu jde tedy o 4× zvětšení (na šířku vyfotí objekt velký pouhých 4,3 mm). Zaostřovat lze i na nekonečno. Optická konstrukce má 14 členů v 10 skupinách, 3 členy jsou z ED skla. Objektiv má 53,5 mm v průměru a 79 mm na délku. Využívá 49mm filtry a váží 240 gramů. Cena byla stanovena na $399 (cca 9000 Kč s DPH).


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář