www.digimanie.cz
>
>
>

Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF

Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
, , aktualita
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox u nás nepatří k těm nejznámějším, přesto tu lze občas narazit na některé její příslušenství. Nově se připravuje i několik objektivů. Vedle objektivu 20mm f/1.8 pro Nikon Z to bude i trojice vysoce světelných objektivů pro APS-C CSC přístroje s podporou autofokusu. Všechny tři budou mít výbornou světelnost F1,4. Pokud jde o bajonety, výrobce udává E/M/FX, což je Sony E a Fujifilm X, písmeno "M" bude patrně příslušet systému Canon EOS M (EF-M). Je to mnohem pravděpodobnější než Leica, která je full frame.
 
Viltrox logo
 
Objektivy jsou si do značné míry podobné, takže všechny tři mají 9lamelovou irisovou clonu, rozsah F1,4 až F16 a 52mm závit pro filtry. Širokoúhlá verze 23mm f/1.4 dává po přepočtu 35 mm, skládá se z 11 optických členů, které jsou uspořádané do 10 skupin. Hmotnost objektivu je 250 gramů. 33mm f/1.4 je pak objektivem, který po přepočtu dává rovných 50 mm. V tomto případě je tu 10 optických členů v 9 skupinách, hmotnost se zastavila na 270 gramech. Nakonec je tu ještě 56mm f/1.4. Tento objektiv dává přepočtených 84 mm a má rovněž konstrukci z 10 členů v 9 skupinách. Jeho hmotnost je z této trojice nejvyšší, činí 290 gramů. Informace o ceně a dostupnosti zatím nemáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa
Fotograf Bruce Getty má problém se zákonem kvůli svým fotkám slavného mostu Golden Gate. Jeho snímky totiž pochází z nepovolených míst, kam není dovolen přístup. Není to navíc poprvé, co se tu pohyboval.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95 Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95
Společnost Cosina představuje svůj nový objektiv Nokton pro Micro Four Thirds systém s extrémně dobrou světelností F0,95. Nabídne 60mm reálnou ohniskovou vzdálenost, tedy 120 mm po přepočtu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy
Už dávno víme, že je Sony lídrem v oblasti výroby obrazových senzorů. Firma Techno Systems Research (TSR) nám nyní řekla i to, jaký má náskok. Její zastoupení má dle výzkumu dosahovat 49,1 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III
Olympus přichází s novými firmwary pro své high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X, E-M1 Mark II a E-M5 Mark III. Ty např. rozšiřují podporu focus stackingu a zlepšují také možnosti nastavení přepínání EVF.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: únor 2020 Doporučené fotoaparáty: únor 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala35 komentářů