www.digimanie.cz
>
>
>

Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF

Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
, , aktualita
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox u nás nepatří k těm nejznámějším, přesto tu lze občas narazit na některé její příslušenství. Nově se připravuje i několik objektivů. Vedle objektivu 20mm f/1.8 pro Nikon Z to bude i trojice vysoce světelných objektivů pro APS-C CSC přístroje s podporou autofokusu. Všechny tři budou mít výbornou světelnost F1,4. Pokud jde o bajonety, výrobce udává E/M/FX, což je Sony E a Fujifilm X, písmeno "M" bude patrně příslušet systému Canon EOS M (EF-M). Je to mnohem pravděpodobnější než Leica, která je full frame.
 
Viltrox logo
 
Objektivy jsou si do značné míry podobné, takže všechny tři mají 9lamelovou irisovou clonu, rozsah F1,4 až F16 a 52mm závit pro filtry. Širokoúhlá verze 23mm f/1.4 dává po přepočtu 35 mm, skládá se z 11 optických členů, které jsou uspořádané do 10 skupin. Hmotnost objektivu je 250 gramů. 33mm f/1.4 je pak objektivem, který po přepočtu dává rovných 50 mm. V tomto případě je tu 10 optických členů v 9 skupinách, hmotnost se zastavila na 270 gramech. Nakonec je tu ještě 56mm f/1.4. Tento objektiv dává přepočtených 84 mm a má rovněž konstrukci z 10 členů v 9 skupinách. Jeho hmotnost je z této trojice nejvyšší, činí 290 gramů. Informace o ceně a dostupnosti zatím nemáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie" Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře