www.digimanie.cz
>
>
>

Viltrox uvedl objektiv 85mm f/1.8 pro Canon RF, poprvé s autofokusem

Viltrox uvedl objektiv 85mm f/1.8 pro Canon RF, poprvé s autofokusem
, , aktualita
Viltrox představil svůj první objektiv pro Canon RF s autofokusem. Jde o světelný model 85mm f/1.8 a zaostřování má na starosti krokový motorek STM. Nebude chybět ani USB port pro aktualizaci firmwaru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox představila nový objektiv 85mm f/1.8. Ten už známe např. ve verzi pro Nikon a nyní je nově k dispozici i pro Canon RF. Je první objektivem tohoto výrobce pro tento bajonet, který má i autofokus. Při 85mm ohniskové vzdálenosti dává diagonální úhel záběru 28°46', horizontální 23°58' a vertikální 15°58'. Jeho světelnost je F1,8, 9lamelová clona pak dovoluje maximálně F16.
 
Viltrox 85mm f/1.8
 
Optika se skládá z 10 členů v 7 skupinách, mezi nimi je jeden ED element a 4 další čočky speciálních typů. Minimální zaostřovací vzdálenost je 80 cm, zvětšení dosahuje 0,125×. K zaostřování je použit krokový motorek STM. Objektiv má 80 mm v průměru, 98 mm na délku a využívá 72mm filtry. Jeho hmotnost činí 530 gramů. Nechybí povrchové vrstvy HD Nano a port USB-C pro aktualizaci firmwaru. Cena by měla být okolo 400 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře