www.digimanie.cz
>
>
>
>

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho
, , aktualita
Viltrox nedávno představil nové objektivy, které jsou určené i pro CSC fotoaparáty Fujifilm. Jak se ale ukázalo, moc si nerozumí s modelem X-PRO3. Ten totiž mohou při manipulaci s objektivem poškrábat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox uvedla několik nových objektivů se světelností F1,4 pro CSC fotoaparáty. Mezi nimi máme pro různé bajonety např. 33mm F1.4, 23mm F1.4, 56mm F1.4 a 85mm F1.4. A jak se ukazuje, 23mm, 33mm a 85mm modely si moc nerozumí s fotoaparátem Fujifilm X-PRO3, zatímco s jinými Fujifilmy jsou v pohodě.
 
Viltrox logo
 
Společnost totiž na svém Facebooku varovala zákazníky, aby tyto objektivY s výše zmíněným fotoaparátem nepoužívalI, protože mají "strukturální" problém a při manipulaci s objektivem dochází k poškození fotoaparátu. Naštěstí jde jen o poškrábání, které nemá vliv na funkčnost, ale i tak to zamrzí. Konkrétně jde o to, že páčka pro uvolnění objektivu je u modelu X-PRO3 příliš blízko bajonetu a s tím i objektivu. Viltrox má v plánu vydat nové verze objektivů, ale zatím není jasné, co bude s těmi stávajícími. Každopádně ne každý uživatel dotčených sérií má tento "škrábací" problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů