www.digimanie.cz
>
>
>
>

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho
, , aktualita
Viltrox nedávno představil nové objektivy, které jsou určené i pro CSC fotoaparáty Fujifilm. Jak se ale ukázalo, moc si nerozumí s modelem X-PRO3. Ten totiž mohou při manipulaci s objektivem poškrábat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox uvedla několik nových objektivů se světelností F1,4 pro CSC fotoaparáty. Mezi nimi máme pro různé bajonety např. 33mm F1.4, 23mm F1.4, 56mm F1.4 a 85mm F1.4. A jak se ukazuje, 23mm, 33mm a 85mm modely si moc nerozumí s fotoaparátem Fujifilm X-PRO3, zatímco s jinými Fujifilmy jsou v pohodě.
 
Viltrox logo
 
Společnost totiž na svém Facebooku varovala zákazníky, aby tyto objektivY s výše zmíněným fotoaparátem nepoužívalI, protože mají "strukturální" problém a při manipulaci s objektivem dochází k poškození fotoaparátu. Naštěstí jde jen o poškrábání, které nemá vliv na funkčnost, ale i tak to zamrzí. Konkrétně jde o to, že páčka pro uvolnění objektivu je u modelu X-PRO3 příliš blízko bajonetu a s tím i objektivu. Viltrox má v plánu vydat nové verze objektivů, ale zatím není jasné, co bude s těmi stávajícími. Každopádně ne každý uživatel dotčených sérií má tento "škrábací" problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů