www.digimanie.cz
>
>
>
>

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho

Viltrox varuje: objektivy si nerozumí s Fujifilmem X-PRO3, poškrábou ho
, , aktualita
Viltrox nedávno představil nové objektivy, které jsou určené i pro CSC fotoaparáty Fujifilm. Jak se ale ukázalo, moc si nerozumí s modelem X-PRO3. Ten totiž mohou při manipulaci s objektivem poškrábat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Viltrox uvedla několik nových objektivů se světelností F1,4 pro CSC fotoaparáty. Mezi nimi máme pro různé bajonety např. 33mm F1.4, 23mm F1.4, 56mm F1.4 a 85mm F1.4. A jak se ukazuje, 23mm, 33mm a 85mm modely si moc nerozumí s fotoaparátem Fujifilm X-PRO3, zatímco s jinými Fujifilmy jsou v pohodě.
 
Viltrox logo
 
Společnost totiž na svém Facebooku varovala zákazníky, aby tyto objektivY s výše zmíněným fotoaparátem nepoužívalI, protože mají "strukturální" problém a při manipulaci s objektivem dochází k poškození fotoaparátu. Naštěstí jde jen o poškrábání, které nemá vliv na funkčnost, ale i tak to zamrzí. Konkrétně jde o to, že páčka pro uvolnění objektivu je u modelu X-PRO3 příliš blízko bajonetu a s tím i objektivu. Viltrox má v plánu vydat nové verze objektivů, ale zatím není jasné, co bude s těmi stávajícími. Každopádně ne každý uživatel dotčených sérií má tento "škrábací" problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala