Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 jde do obchodů

Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 jde do obchodů
, , aktualita
Cosina v březnu představila objektiv Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 pro Sony E/FE a nyní se objektiv konečně dostává na pulty obchodů. Víme také další detaily a to, že bude přenášet EXIF informace.
reklama
Před půl rokem oznámila společnost Cosina příchod objektivu Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 pro CSC fotoaparáty Sony. Nyní už konečně ohlásila i cenu a dostupnost. Ta činí bez daně 85 tisíc japonských jenů (cca 16,5 tisíc Kč), takže s DPH můžeme částku přes 20 tisíc Kč. V Japonsku bude v prodeji od října. Objektiv je zajímavý tím, že se nezapomnělo na elektrické kontakty, přenáší tedy do těla EXIF informace o cloně a ohniskové vzdálenosti, takže se můžete těšit na bezproblémové fungování mechanické stabilizace s těly, které ji podporují.
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
 
Při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne na full frame tělech úhel záběru 91,2°. Objektiv se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách. Jeho světelnost dosahuje hodnoty F3,5, přičemž irisovou clonu s 10 lamelami lze přiclonit maximálně na F22. Ostření je nepřekvapivě jen manuální s minimální zaostřovací vzdáleností 20 centimetrů. To stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:6,45 (0,155×). Objektiv nabídne velmi kompaktní rozměry, v průměru má 62,8 mm, na délku pak jen 39,9 mm a váží 230 gramů. Používat pak můžete filtry o průměru 52 milimetrů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře