Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 jde do obchodů

Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 jde do obchodů
, , aktualita
Cosina v březnu představila objektiv Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 pro Sony E/FE a nyní se objektiv konečně dostává na pulty obchodů. Víme také další detaily a to, že bude přenášet EXIF informace.
K oblíbeným
reklama
Před půl rokem oznámila společnost Cosina příchod objektivu Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 pro CSC fotoaparáty Sony. Nyní už konečně ohlásila i cenu a dostupnost. Ta činí bez daně 85 tisíc japonských jenů (cca 16,5 tisíc Kč), takže s DPH můžeme částku přes 20 tisíc Kč. V Japonsku bude v prodeji od října. Objektiv je zajímavý tím, že se nezapomnělo na elektrické kontakty, přenáší tedy do těla EXIF informace o cloně a ohniskové vzdálenosti, takže se můžete těšit na bezproblémové fungování mechanické stabilizace s těly, které ji podporují.
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5
 
Při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne na full frame tělech úhel záběru 91,2°. Objektiv se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách. Jeho světelnost dosahuje hodnoty F3,5, přičemž irisovou clonu s 10 lamelami lze přiclonit maximálně na F22. Ostření je nepřekvapivě jen manuální s minimální zaostřovací vzdáleností 20 centimetrů. To stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:6,45 (0,155×). Objektiv nabídne velmi kompaktní rozměry, v průměru má 62,8 mm, na délku pak jen 39,9 mm a váží 230 gramů. Používat pak můžete filtry o průměru 52 milimetrů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře