Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh

Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM přichází na trh
, , aktualita
Vysoce světelný objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM byl sice ohlášen už březnu, teprve nyní se ale dostává na trh. Dozvěděli jsme se také některé další technické údaje. Překvapivá je např. nízká hmotnost.
K oblíbeným
reklama
V březnu představila společnost Cosina nový objektiv Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM, tehdy jsme ale nevěděli všechny údaje a nebyla zveřejněna ani dostupnost a cena. To vše už nyní víme. Objektiv se tak již dá koupit za cenu 1099 EUR. Není to sice vůbec nízká cena, ale na 50mm objektiv se světelností F1,2 není ani nějak extrémně přemrštěná (viz různé reinkarnace starých objektivů na Kickstarteru). Každopádně je nutno počítat s tím, že je to manuální objektiv. Určen je pro bajonet Leica M (VM), takže se pomocí redukce použít i s mnoha jinými systémy.
 
Voigtländer Nokton 50mm F1.2 VM
 
Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 milimetrů nabídne vynikající světelnost F1,2 a také možnost docela dost clonit až na F22 (při této světelnosti je standardem spíše F16). Irisová clona má 12 lamel. V optické konstrukci je 8 členů uspořádaných do 6 skupin, dva členy jsou asférické. Zaostřit je možné od 70 centimetrů, nicméně pomocí adaptéru VM-E pro Sony E se minimální zaostřovací vzdálenost zkracuje na 41,7 cm. Objektiv má 63,3 mm v průměru a 49 mm na délku. Překvapí jeho relativně nízká hmotnost, 344 gramů na takto světelnou padesátku není až tak mnoho. K objektivu si lze pořídit sluneční clonu LH-8 (ta je univerzální a pasuje i na jiné objektivy) nebo LH-10 (ta je speciálně optimalizovaná pro tento objektiv).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů