Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vychází nový Adobe Photoshop Elements 2024: odstraňuje pozadí i JPEG artefakty

25.10.2023, Milan Šurkala, aktualita
Vychází nový Adobe Photoshop Elements 2024: odstraňuje pozadí i JPEG artefakty
Adobe představil novou verzi fotografické aplikace Photoshop Elements 2024. Ta v přehlednějším uspořádání přináší užitečné funkce jako odstranění pozadí, výběr objektu, umí také potlačovat artefakty vzniklé silnou JPEG kompresí.
Jak už je na podzim zvykem, Adobe přináší novou verzi fotografické aplikace Photoshop Elements 2024. Nová verze představuje inovované uživatelské rozhraní s možností tmavého módu. Modifikace na jedno kliknutí jsou nyní přehledněji uspořádány do jedné nabídky, přičemž tu máme např. odstranění JPEG artefaktů, odstranění pozadí nebo automatický výběr objektu, nezapomnělo se ani na vyhlazování pokožky. Zpřehlednění uživatelského rozhraní je patrné i v úpravách s průvodcem, kdy jsou všechny textové úpravy nyní v rámci jedné nabídky. Máme tu nové menu pro deformaci textu, přidávání gradientu a textur do něj.
 
Adobe Photoshop Elements 2024
 
Funkce Color Match umožňuje vybrat barevný styl jednoho snímku a ten pak aplikovat na jiný. Vertikální snímky a videa dnes hýbou světem, a tak tu máme i funkci pro vytváření Reels. Z fotografií, textů a dalších efektů je možné vytvořit animovaný GIF nebo vertikální video v MP4. Jsou zde i šablony pro sociální sítě Facebook, Instagram a X (Twitter). Zajímavostí je i přístup k bezplatným snímkům z fotobanky Adobe Stock. Pokud jde o cenu, ta je standardně 99 USD, u nás v EU jde pak o 100,43 EUR (upgrade z předchozí verze za 82,28 EUR). Balíček s Premiere Elements 2024 vyjde na 151,25 EUR (upgrade za 124,63 EUR, pro studenty a učitele pak za 110,11 EUR).
 
Adobe Photoshop Elements 2024
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.