www.digimanie.cz
>
>
>
>

Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC

Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC
, , aktualita
Canon nedávno šokoval dvěma novými teleobjektivy se světelností F11. Ty sice nepříjemně překvapily hodnotou F11, za odměnu ale nabídly překvapivě kompaktní konstrukci a velmi nízkou cenu. Není vyloučeno, že se objeví další podobné.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro Mynavi.jp se inženýr Kengo Iezuka rozpovídal o vývoji objektivů pro Canon a dost se mluvilo především o netradičních skládacích telezoomech RF 600mm F11 a 800mm F11. Iezuka řekl, že podobný koncept vznikl i pro bajonet EF, nicméně byl tu zásadní problém v autofokusu zrcadlovek. Ten obvykle není zdaleka tak citlivý jako AF systémy moderních CSC fotoaparátů, takže vznik takového objektivu umožnil vlastně až přechod z DSLR na CSC a velmi citlivé AF detektory na senzorech snímačů. Na DSLR by se uživatelé museli spokojit s manuálním ostřením, zde by se podle vývojářů dalo pracovat i s F22 a fotoaparát by stále byl schopen automatického ostření. Zmenšení rozměrů pak umožnily členy DO, se kterými se počítalo celou dobu.
 
Canon RF 800mm F11 IS STM
 
Iezuka uvažoval i nad objektivem 400mm F8, nicméně ten by nebyl dostatečně "radikální". Podstatně větší revoluci vytvoří 600mm a 800mm objektivy, a tak se začalo těmito. Připouští však možnost, že by obchodní úspěch těchto novinek mohl přinést rozšíření nabídky i o další kompaktní modely, např. již zmíněnou 400mm verzi. To je ale zatím ještě ve hvězdách a zatím se o tom jen uvažuje.
 
Na řadu přišel i objektiv RF 85mm F2 Macro IS STM. 85mm objektivy jsou populární např. u svatebních fotografů, mají ale nevýhodu v dlouhých minimálních zaostřovacích vzdálenostech. Při přecházení z focení portrétů na detaily tak je potřeba měnit objektivy nebo těla. Tento objektiv však díky schopnosti dosáhnout zvětšení 1:2 zvládne obojí. STM motorek byl použit kvůli rozměrům, neboť systémy USM, příp. Nano USM by vyžadovaly větší motorek, případně rovnou dva.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář