www.digimanie.cz
>
>
>
>

Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC

Vývojáři Canonu zvažují další skládací teleobjektivy díky AF systému CSC
, , aktualita
Canon nedávno šokoval dvěma novými teleobjektivy se světelností F11. Ty sice nepříjemně překvapily hodnotou F11, za odměnu ale nabídly překvapivě kompaktní konstrukci a velmi nízkou cenu. Není vyloučeno, že se objeví další podobné.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro Mynavi.jp se inženýr Kengo Iezuka rozpovídal o vývoji objektivů pro Canon a dost se mluvilo především o netradičních skládacích telezoomech RF 600mm F11 a 800mm F11. Iezuka řekl, že podobný koncept vznikl i pro bajonet EF, nicméně byl tu zásadní problém v autofokusu zrcadlovek. Ten obvykle není zdaleka tak citlivý jako AF systémy moderních CSC fotoaparátů, takže vznik takového objektivu umožnil vlastně až přechod z DSLR na CSC a velmi citlivé AF detektory na senzorech snímačů. Na DSLR by se uživatelé museli spokojit s manuálním ostřením, zde by se podle vývojářů dalo pracovat i s F22 a fotoaparát by stále byl schopen automatického ostření. Zmenšení rozměrů pak umožnily členy DO, se kterými se počítalo celou dobu.
 
Canon RF 800mm F11 IS STM
 
Iezuka uvažoval i nad objektivem 400mm F8, nicméně ten by nebyl dostatečně "radikální". Podstatně větší revoluci vytvoří 600mm a 800mm objektivy, a tak se začalo těmito. Připouští však možnost, že by obchodní úspěch těchto novinek mohl přinést rozšíření nabídky i o další kompaktní modely, např. již zmíněnou 400mm verzi. To je ale zatím ještě ve hvězdách a zatím se o tom jen uvažuje.
 
Na řadu přišel i objektiv RF 85mm F2 Macro IS STM. 85mm objektivy jsou populární např. u svatebních fotografů, mají ale nevýhodu v dlouhých minimálních zaostřovacích vzdálenostech. Při přecházení z focení portrétů na detaily tak je potřeba měnit objektivy nebo těla. Tento objektiv však díky schopnosti dosáhnout zvětšení 1:2 zvládne obojí. STM motorek byl použit kvůli rozměrům, neboť systémy USM, příp. Nano USM by vyžadovaly větší motorek, případně rovnou dva.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů