www.digimanie.cz
>
>
>
>

World Press Photo vydalo etický kodex

World Press Photo vydalo etický kodex
, , aktualita
Protože v minulém roce vyhodila porota World Press Photo okolo 20 % příspěvků za přílišné manipulace s obrazem, byl vedle upravených pravidel této fotografické soutěže vydán i etický kodex. Zavede se i speciální lhůta na ověření pravosti.reklama
Minulý ročník soutěže World Press Photo byl značně problematický. Kvůli nepřijatelným úpravám snímků bylo vyhozeno okolo 20 % fotografií. Později byl dokonce diskvalifikován vítěz jedné z kategorií za inscenování fotografií a uvádění, že jsou z jiného místa, než ve skutečnosti byly. Letos se tomu chce předejít.


World Press Photo logo


Soutěž má nyní lehce upravená pravidla a byl vydán i etický kodex. Ten v podstatě doplňuje pravidla o zmínky, že fotograf by si měl být vědom své přítomnosti na scéně, která může ovlivnit výslednou situaci a toho, že by měl odolat pokušení inscenovat fotografii. Ovlivňování scény se týká více bodů nového kodexu. Dále je tu vyžadován přesný popisek a fotograf musí spolupracovat s WPP ohledně informací, za jakých podmínek vlastně snímek vzniknul.

Zdroj: worldpressphoto.org
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala