www.digimanie.cz
>
>
>
>

World Press Photo vydalo etický kodex

World Press Photo vydalo etický kodex
, , aktualita
Protože v minulém roce vyhodila porota World Press Photo okolo 20 % příspěvků za přílišné manipulace s obrazem, byl vedle upravených pravidel této fotografické soutěže vydán i etický kodex. Zavede se i speciální lhůta na ověření pravosti.
reklama
Minulý ročník soutěže World Press Photo byl značně problematický. Kvůli nepřijatelným úpravám snímků bylo vyhozeno okolo 20 % fotografií. Později byl dokonce diskvalifikován vítěz jedné z kategorií za inscenování fotografií a uvádění, že jsou z jiného místa, než ve skutečnosti byly. Letos se tomu chce předejít.


World Press Photo logo


Soutěž má nyní lehce upravená pravidla a byl vydán i etický kodex. Ten v podstatě doplňuje pravidla o zmínky, že fotograf by si měl být vědom své přítomnosti na scéně, která může ovlivnit výslednou situaci a toho, že by měl odolat pokušení inscenovat fotografii. Ovlivňování scény se týká více bodů nového kodexu. Dále je tu vyžadován přesný popisek a fotograf musí spolupracovat s WPP ohledně informací, za jakých podmínek vlastně snímek vzniknul.

Zdroj: worldpressphoto.org
Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala