www.digimanie.cz
>
>
>
>

Za dražší nedostupnou verzi už tak drahé Leicy 50mm F1.2 lidé nabízí i 2násobek

Za dražší nedostupnou verzi už tak drahé Leicy 50mm F1.2 lidé nabízí i 2násobek
, , aktualita
Fotoaparáty a objektivy Leica rozhodně nejsou levným zbožím. Limitované edice s ještě mnohem vyššími cenami jsou na tom ještě hůře. Přesto jsou někteří lidé schopni za ně nabídnout ještě vyšší částky než ty oficiální.
K oblíbeným
reklama
Na přelomu ledna a února Leica znovu uvedla objektiv Noctilux-M 50mm f/1.2 ASPH. Ten se vyráběl v 60. a 70. letech minulého století a nyní se objevil znovu ve výrobním programu. Černá základní varianta objektivu stojí nemalých 7695 USD (183.490 Kč s DPH). Leica ale současně uvedla i stříbrně zbarvenou mosaznou variantu v limitované edici 100 kusů s nápisem Leitz Wetzlar. V tomto případě už oficiální cena vyskočila na 16395 USD (14900 EUR), což by v obchodě odpovídalo 390 tisícům Kč s DPH. Tato limitovaná edice byla nabízena pouze v Leica Stores, přičemž celá série byla velmi rychle vykoupena.
 
Leica Noctilux-M 50mm f/1.2 ASPH
 
A jak už to občas bývá, spolu s tím se objevily i projevy, které se stávají, když se některé věci stanou velmi nedostatkovými (což nyní známe např. z oblasti grafických karet). Pokud je něčeho nedostatek, cena se zvyšuje a lidé jsou ochotni zaplatit více, aby dané zboží dostali. To se týká i tohoto objektivu. Oficiální prodejce Leicy Lcameras.com (který je ale jen oficiálním prodejcem Leicy, nikoli značkovou prodejnou Leica Stores, která jako jediná mohla nabízet tyto objektivy), totiž zaznamenává nabídky lidí, kteří jsou ochotni za tento objektiv zaplatit 25 až 30 tisíc EUR. To už se dostáváme přes 640 tisíc Kč. Lcameras.com ale tyto objektivy neprodává. Je tak zajímavé, že mnohem dražší verze již tak velmi drahého objektivu je vlastně pro některé lidi z cílové skupiny poměrně levná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů