www.digimanie.cz
>
>
>
>

Za dražší nedostupnou verzi už tak drahé Leicy 50mm F1.2 lidé nabízí i 2násobek

Za dražší nedostupnou verzi už tak drahé Leicy 50mm F1.2 lidé nabízí i 2násobek
, , aktualita
Fotoaparáty a objektivy Leica rozhodně nejsou levným zbožím. Limitované edice s ještě mnohem vyššími cenami jsou na tom ještě hůře. Přesto jsou někteří lidé schopni za ně nabídnout ještě vyšší částky než ty oficiální.
K oblíbeným
reklama
Na přelomu ledna a února Leica znovu uvedla objektiv Noctilux-M 50mm f/1.2 ASPH. Ten se vyráběl v 60. a 70. letech minulého století a nyní se objevil znovu ve výrobním programu. Černá základní varianta objektivu stojí nemalých 7695 USD (183.490 Kč s DPH). Leica ale současně uvedla i stříbrně zbarvenou mosaznou variantu v limitované edici 100 kusů s nápisem Leitz Wetzlar. V tomto případě už oficiální cena vyskočila na 16395 USD (14900 EUR), což by v obchodě odpovídalo 390 tisícům Kč s DPH. Tato limitovaná edice byla nabízena pouze v Leica Stores, přičemž celá série byla velmi rychle vykoupena.
 
Leica Noctilux-M 50mm f/1.2 ASPH
 
A jak už to občas bývá, spolu s tím se objevily i projevy, které se stávají, když se některé věci stanou velmi nedostatkovými (což nyní známe např. z oblasti grafických karet). Pokud je něčeho nedostatek, cena se zvyšuje a lidé jsou ochotni zaplatit více, aby dané zboží dostali. To se týká i tohoto objektivu. Oficiální prodejce Leicy Lcameras.com (který je ale jen oficiálním prodejcem Leicy, nikoli značkovou prodejnou Leica Stores, která jako jediná mohla nabízet tyto objektivy), totiž zaznamenává nabídky lidí, kteří jsou ochotni za tento objektiv zaplatit 25 až 30 tisíc EUR. To už se dostáváme přes 640 tisíc Kč. Lcameras.com ale tyto objektivy neprodává. Je tak zajímavé, že mnohem dražší verze již tak velmi drahého objektivu je vlastně pro některé lidi z cílové skupiny poměrně levná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů