Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital

Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
, , aktualita
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
K oblíbeným
reklama
V červnu loňského roku skončila společnost Lexar s výrobou paměťových karet. Tou dobou ji vlastnila společnost Micron. Už v září byla firma prodána do Číny Longsysu. Původní zakladatelé Lexaru nicméně chtějí ve výrobě pokračovat po svém, a tak založili novou společnost Longsys. Ta bude podobně jako Lexar produkovat paměťové karty a čtečky zejména pro vyšší a profesionální třídy fotoaparátů a kamer.
 
ProGrade Digital CFast 2.0
 
V nabídce tak budou např. CFast 2.0 karty. K dispozici mají být ve třech různých kapacitách 128 GB (cena $229,99), 256 GB ($349,99) a 512 GB ($699,99). Vyznačovat se budou přenosovou rychlostí až 550 MB/s při čtení, o něco horší to bude se zápisem. 128GB varianta bude dosahovat 415 MB/s, obě větší varianty pak mají dle výrobce nabídnout až 450 MB/s.
 
ProGrade Digital SDXC
 
Nebudou chybět ani SDHC a SDXC karty s UHS-II U3 a rychlostmi čtení až 200 MB/s. Bohužel u zápisu se budeme muset spokojit jen s 55 MB/s, což na UHS-II karty opravdu není mnoho (a je to o to divnější, že dle výrobce splňuje Class Video 60, tedy 60MB/s zápis). Začíná se na kapacitě 64 GB a ceně $54,99. 128GB varianta vyjde na $94,99 a 256GB verze pak na $189,99.
 
ProGrade Digital CFast & SD Dual Slot Workflow Reader
 
To ale není vše a v nabídce bude také velmi rychlá čtečka karet CFast & SD Dual Slot Workflow Reader. Již dle jejího názvu je jasné, že podporuje karty CFast 2.0 a SDHC/SDXC včetně UHS-II variant. K počítači se připojuje pomocí rozhraní USB 3.1 Gen. 2 s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Gb/s a umožňuje současný přenos z obou karet najednou. Její cena byla stanovena na $79,99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala