www.digimanie.cz
>
>
>

Zástupce Canonu hovořil o budoucnosti fotoaparátů i objektivů

Zástupce Canonu hovořil o budoucnosti fotoaparátů i objektivů
, , aktualita
Na serveru DPreview vyzpovídali zástupce společnosti Canon, který pohovořil o budoucnosti značky. Nastínil to, co nás čeká v oblasti snímačů, technologií i nových objektivů. A pochopitelně i trochu mlžil.
K oblíbeným
reklama
Zástupci firem někdy v rozhovorech prozradí zajímavé skutečnosti, mnohdy ale také poskytnou jen "politické" odpovědi. Jeden z dalších rozhovorů se zástupcem firmy vyrábějící fotoaparáty provedl server DPreview. Celé interview s Go Tokurou z Canonu si můžete přečíst na stránkách serveru, zde se podíváme jen na některé informace. Znovu bylo potvrzeno, že Canon chystá vlastní vrstvené snímače, které budou nabízet vysokou citlivost i rychlost snímání a malé zkreslení danou rolling shutter efektem. Předpokládá se, že půjde už o čip do připravovaného EOS R3, Tokura nicméně jen prozradil, že bude nabízet 4K video s oversamplingem a že EOS-1D X Mark III je stále vlajkovou lodí firmy, i když EOS R3 bude v některých ohledech lepší.
 
Canon logo
 
Víme také to, že nové objektivy RF 400mm F2.8L IS a RF 600mm F4L IS nebyly vyvíjeny pro RF, ale výrobce je vytvořil na základě poptávky zákazníků přímo z verzí EF. Nemají ani programovatelný prstenec typický pro objektiv RF, který by je udělal větší a těžší. Dočkáme se ale dalších skládacích telezoomů jako jsou RF 600mm F11 a 800mm F11, které by v takové formě nebylo možné vyrobit pro zrcadlovky. Také se zvažuje nasazení technologie Quad Pixel AF, ale není to něco, co by bylo jistotou do budoucna.
 
Canon si pochvaluje prodeje CSC fotoaparátů EOS R5 a R6, které předčily očekávání. Otazníky ale visí nad dalšími fotoaparáty. Tokura např. nechtěl komentovat APS-C CSC s bajonetem RF (což napovídá, že se něco takového spíše objeví než naopak), moc jsme se nedozvěděli ani na téma budoucnosti EOS M (jen, že ho budou dále propagovat, což naopak spíše napovídá konci) a kompaktů PowerShot. Zde to nevypadá na úplně odstřelení řady, ale mezi řádky se dá číst, že se v budoucnu možná tak dočkáme akorát speciálních vloggerských modelů. Např. poslední PowerShot G7 X Mark III zaznamenal u youtuberů docela zájem. Stále je přijatelný zájem i o základní zrcadlovky, které jsou populární např. pro snímání průkazových fotografií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aputure představuje světlo Light Storm 1200D Pro s 1200W LED Aputure představuje světlo Light Storm 1200D Pro s 1200W LED
Společnost Aputure představila nejvýkonnější světlo s Bowens Mount na trhu. Jde o Light Storm 1200D Pro a najdeme zde 1200W COB LED. K dispozici budou v balení tři reflektory pro různý úhel nasvícení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
22.9.2021, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2021, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
21.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů