www.digimanie.cz
>
>

Zhiyun aktualizuje gimbaly pro smartphony: Smooth X2 a Smooth 5

Zhiyun aktualizuje gimbaly pro smartphony: Smooth X2 a Smooth 5
, , aktualita
Vlogging je dnes velmi populární a vhod mohou přijít také různé gimbaly. Zhiyun proto přichází rovnou se dvěma aktualizovanými modely pro natáčení videa pomocí smartphonů, Smooth X2 a Smooth 5.
K oblíbeným
reklama
Zhiyun je tradičním výrobcem gimbalů a vedle profesionálnějšího modelu Crane 3 představil také malé verze Smooth X2 a Smooth 5 pro smartphony. Začneme menším modelem Smooth X2. Ten může fungovat ve dvou osách a díky výsuvné rukojeti (o 265 mm) zastane i funkci selfie tyče. Inovované motory nyní nabídnou vyšší točivý moment a schopnost vyrovnávat hmotnost i těžších telefonů.
 
Zhiyun Smooth X2
 
K dispozici (verze Combo) může být i trojnožka, která se připojí na rukojeť a ze selfie tyče a gimbalu se stane pohotový stativ. Najdete zde také místa pro magnetické uchycení pomocných světel (opět Combo), které pomohou nasvítit tvář ve stínu a dodat videu více jasu i profesionálního vzhledu. S aplikací ZY Cami pak můžete natáčet např. efekt Dolly Zoom, využít režimy Pano, MagicClone Pano, Slow Motion, sledování tváře (a natáčení gimbalu za ní) a další. Stativ má rozměry 160×71×56 mm a váží 300 gramů včetně akumulátoru. Vydrží na 3,5 hodiny, s aktivovaným světlem pak na 1,5 hodiny a nabíjí se 2 hodiny. Cena byla stanovena na 129 britských liber (odhaduji 3690 Kč). Verze Combo s trojnožkou, pouzdrem a světlem vyjde na 159 liber (nejspíš 4590 Kč jako Smooth 5 se stejnou britskou cenou).
 
Zhiyun Smooth X2
 
Zhiyun Smooth 5 je pokročilejším modelem se stabilizací ve třech osách. I zde máme silnější motory pro práci s těžšími telefony, ostatně nosnost je 320 gramů. Na držáku telefonu (obou jeho čelistech) jsou magnetická místa pro připevnění světel s barevnou teplotou 5300-5700 K a CRI 95. Postarají se o světelný tok 300 lumenů. Na rukojeti máte několik tlačítek, které např. aktivují toto světlo a umožňují i řídit jeho jas. Součástí standardního balení je také trojnožka, která se může připevnit na rukojeť.
 
Zhiyun Smooth 5
 
Gimbal má rozměry 311×168×52 mm a s baterií váží 615 gramů. Akumulátor vydrží na 25 hodin provozu, se zapnutými světly ale spadne na 4,5 hodiny. S 15W nabíječkou se nabije už za 2 hodiny, pomalejším to může trvat déle, až 4 hodiny. Tento model má i českou a slovenskou cenu, konkrétně 4590 Kč, resp. 178 EUR s DPH za základní verzi a 5790 Kč, resp. 226 EUR za variantu Combo včetně světla, filtrů, brašny i poutka na zápěstí.
 
Zhiyun Smooth 5
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře