Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zhiyun Smooth-Q4: gimbal pro smartphony s pomocným světlem LED

, , aktualita
Zhiyun Smooth-Q4: gimbal pro smartphony s pomocným světlem LED
Chcete-li pomocí telefonu natáčet stabilní video, může přijít vhod skladný gimbal. Společnost Zhiyun představuje další generaci malého skládacího gimbalu Smooth-Q4. Ten je může být doplněn pomocným světlem LED s teplotou 5500K.
Zhiyun Smooth-Q4: gimbal pro smartphony s pomocným světlem LED
Zhiyun má v nabídce několik gimbalů a nyní představuje novou generaci Smooth-Q4, která nahrazuje loňský model Q3. Dokáže stabilizovat ve 3 osách a nová verze má upravený tvar rukojeti s vylepšeným úchopem. Snazší by mělo být také připravování gimbalu k akci. Zajímavostí je také možnost přepínat se mezi portrétní a krajinnou orientací stiskem jednoho tlačítka. Aby toho nebylo málo, teleskopická tyč umožňuje prodloužení gimbalu o 215 mm a udělat tak z něj selfie tyč.
 
Zhiyun Smooth-Q4
 
Multifunkční otočný ovladač dovoluje jednoduše měnit např. jas nebo úhel záběru. Pomocí aplikace ZY CAMI App je možné využít i novou funkci BTS (Behind the Scenes) simulující pohyb kamer používaných k natáčení "filmů o filmu". K sehnání bude i kit Combo, který obsahuje LED světlo s intenzitou jasu nastavitelnou ve 4 různých úrovních (světelný tok max. 520 lumenů) a barevnou teplotou 5500K.
 
Zhiyun Smooth-Q4
 
Samotný gimbal měří 181,7×107,7×56,3 mm a váží 370 gramů s akumulátorem. Ten vydrží na 10-15 hodin provozu a nabíjí se 2,5 hodiny 10W nabíječkou. Cena byla stanovena 119 liber, příp. na 149 liber ve verzi Combo (3400, resp. 4300 Kč).
 
Zhiyun Smooth-Q4