www.digimanie.cz
>
>

Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu

Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
, , aktualita
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
K oblíbeným
reklama
James S. Batuigas je fotograf pocházející z města Burnaby v Kanadě. V kanadských lesích se pustil do fotografování sov a některé snímky názorně ukazují, jak dokonale mají ptáci maskované své peří. Na pozadí kůry stromu není jednoduché obrys zachyceného puštíka rozeznat.

Fotograf snímky pořídil v květnu tohoto roku na svém oblíbeném místě - v lese v provincii Britská Kolumbie. Po pětihodinové cestě dorazil do lokality, kde měl v plánu fotografovat puštíky. Jel po lesní cestě a zkoumal stromy, na kterých by přes den mohly sovy odpočívat. Záhy si všiml pohybu a uvědomil si, že se dívá na puštíka, který dokonale splýval s šedou kůrou za ním. Kdyby sova v tu chvíli neotočila hlavu, fotograf by ji podle svých slov přehlédl, protože vzor na peří ji dobře maskoval. 
 

Kromě speciálního zabarvení peří, které umožní puštíkům zůstat nespatřeni, využívají sovy i další triky. Často sedávají velmi vysoko v korunách stromů a dokážou peří pevně stáhnout k tělu, takže jsou menší a méně viditelné. Na fotografiích od Jamese S. Batuigase je zachycen konkrétně puštík vousatý, který dorůstá do výšky až 84 cm a náleží tak k největším sovám. Svůj název dostal podle bílých per, které svým tvarem připomínají knír. 
 

Nejen ptáci se dokážou perfektně maskovat a skrývat před predátory nebo zvědavými fotografy. Snímek dvou leopardů je dalším dobrým příkladem, protože hlavu jednoho zvířete je na této fotografii opravdu obtížné najít.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková