reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Apple iPhone 17 Pro Max má mít prý všechny snímače 48MPx, tedy včetně tele-modulu

18.12.2023, Milan Šurkala, aktualita
Apple iPhone 17 Pro Max má mít prý všechny snímače 48MPx, tedy včetně tele-modulu
Tele-moduly v příštích generacích iPhonů by se mohly dočkat další vzpruhy. Spekuluje se o tom, že by i tento modul mohl dostat 48MPx rozlišení a tento počet megapixelů by tak měly všechny tři moduly.
V příštím roce by se měla představit další generace smartphonů Apple iPhone 16 Pro, ale už dnes se objevují informace o té, která bude následovat po ní. Vraťme se ale pro kontext nejprve k příští generaci. Proslýchá se, že iPhone 16 Pro by měl dostat 5× zoom v tele-modulu i u své menší varianty (dnes jen u iPhone 15 Pro Max), což má pro tuto variantu přinést také mírně větší snímač, nadále by měl být s 12MPx rozlišením. Současně se také hovoří o tom, že obě verze dostanou ultra-širokoúhlou kamerku se 48MPx rozlišením. Poslední úniky hovoří o tom, že o rok později by se 48MPx rozlišení mělo dostat na všechny tři moduly.
 
Zatímco iPhone 16 Pro a Pro Max by měly mít fotoaparáty opět totožné (ultra-širokáč 48MPx, hlavní 48MPx, tele 12MPx s 5× zoomem), což o dnešních řadě iPhone 15 neplatí, neboť ta se liší v tele-modulu (3× proti 5× zoomu), u iPhonů 17 Pro by mělo dojít k opětovnému rozdělení. Větší iPhone 17 Pro Max by totiž podle posledních zpráv měl dostat 48MPx snímač i na tele-modul. Otázkou je zoom. Poslední dobou se objevují zvěsti o tom, že by nové iPhony mohly dostat dokonce 10× zoom jako Galaxy Sx Ultra, nicméně Apple sám kdysi říkal, že 10× zoom je kvůli nedostatečné stabilizaci docela nesmyslný. Jak to bude, to ukáže až čas. Každopádně na iPhone 17 Pro Max si budeme muset počkat patrně do září 2025.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama