www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon potvrdil konec high-endových DSLR, EOS-1D X Mark III bude poslední

Canon potvrdil konec high-endových DSLR, EOS-1D X Mark III bude poslední
, , aktualita
Téměř každý je už přesvědčen o konci zrcadlovek dvou největších výrobců, Canonu a Nikonu. Prvně jmenovaná společnost už potvrdila, že se blíží konec dražších high-endových modelů, konkrétně řady vlajkových lodí EOS-1D X.
K oblíbeným
reklama
I když si to mnozí nechtěli připustit, konec zrcadlovek se rýsuje už několik let a s příchodem full frame CSC od Nikonu a Canonu začalo být jasné, že se k němu schyluje i u těchto dvou výrobců. V rozhovoru pro Yomiuri Shimbun ho potvrdil CEO Canonu, Fujio Mitarai. Ten řekl, že Canon ukončí vývoj a produkci vlajkových lodí systému DSLR v nejbližších letech a bude se soustředit na CSC fotoaparáty.
 
Canon EOS-1D X Mark III
 
Nejnovější vlajkovou lodí ve třídě zrcadlovek je Canon EOS-1D X Mark III představený na začátku ledna 2020, tedy před 2 lety. Je to současně jedna z posledních zrcadlovek společnosti, novější je už jen o měsíc mladší EOS 850D. Další zástupci Canonu toto také potvrdili (pro DPreview), přičemž současně zmínili, že datum ukončení ještě nebylo stanoveno.
 
Podle všeho tak EOS-1D X Mark III bude posledním high-endovým DSLR fotoaparátem a novější už nebude. Předpokládám z vyřčeného, že další vývoj tak patrně bude jen v oblasti firmwaru. Canon nicméně dodal, že prodeje základních a mainstreamových zrcadlovek jsou nadále velmi slušné, takže jejich vývoj a výroba bude probíhat i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S dostává integrovaný telekonvertor Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S dostává integrovaný telekonvertor
Nikon dnes uvedl nový teleobjektiv Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S. Ten je zajímavý především integrací 1,4× telekonvertoru, který z objektivu 400mm F2.8 snadno udělá 560mm F4. Novinkou je povrchová úprava Meso Amorphous Coat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Vysokorychlostní kamera Phantom S991 zvládne 4K při 937 fps Vysokorychlostní kamera Phantom S991 zvládne 4K při 937 fps
Společnost Vision Research uvádí další novou vysokorychlostní kameru Phantom S991. Nepůjde tradičně o nic lidového, ale o profesionální kameru. 4K video zvládá natáčet rychlostí 937 fps při 8 bitech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Levné objektivy Rockstar: pancake 10mm F8 a standardní 27mm F2.8 Levné objektivy Rockstar: pancake 10mm F8 a standardní 27mm F2.8
Dalším čínským výrobcem objektivů je Rockstar. Ten přichází se dvěma velmi kompaktními novinkami. Jednou je pancake rybí oko 10mm f/8, druhým pak standardní objektiv 27mm f/2.8. Oba jsou určeny pro CSC.
17.1.2022, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm F1.7 ASPH. Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm F1.7 ASPH.
Panasonic má ve svém výrobním programu i světelné zoomovací objektivy pro Micro Four Thirds systém a jedním z nejzajímavějších je Leica 10-25mm F1.7. Vedle dobré světelnosti nabídne i velmi širokoúhlý záběr.
17.1.2022, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Canon nasnímal 4,2GPx fotku tradičního japonského díla Canon nasnímal 4,2GPx fotku tradičního japonského díla
Japonský Projekt Tsuzuri má za úkol převést tradiční díla japonské kultury do digitální podoby a následně vytvořit jejich fyzickou kopii pro lepší zachování originálu. Nyní tak vznikla 4,2GPx verze Bohů větru a hromu od Tawaraya Sotatsua.
16.1.2022, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů