www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
, , aktualita
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
K oblíbeným
reklama
Někdy se stanou věci, které výrobce moc neočekává. Canon tak zažívá překvapivě negativní přijetí fotoaparátu EOS R5 od veřejnosti, ačkoli je v podstatě fotoaparátem snů, který od něj každý chtěl už dávno. Místo toho, co nadprůměrného EOS R5 vlastně přináší, tak diskuzní fóra na internetu řeší spíše zbytečnost 8K videa, které dnes nenajde využití. Je pravdou, že 8K obraz se dnes v podstatě ani nedá skoro na ničem přehrát, ale tvorba 8K videa ani není cílem tohoto fotoaparátu. 8K totiž umožňuje kouzla s výstupem do 4K nebo jiných rozlišení (over-sampling s vyšší ostrostí, bezeztrátový zoom bez rizika focus breathingu a podobně).
 
Canon EOS R5
 
Další výtky směřovaly na přehřívání. Canon totiž vydal oficiální tabulku toho, jak moc dlouho vydrží fotoaparáty natáčet, přičemž v 8K jde o 20 minut, ve 4K pak o trochu déle podle režimu a obavy vzbuzovaly především několikaminutové časy pro ochlazení. Pokud však člověk vyloženě nenatáčí jednu dlouhou událost bez přestávky např. v 8K, neměl by se s takovým problémem výrazněji setkávat. Toto vyústilo dokonce v to, že se objevily zvěsti o svolávání fotoaparátů EOS R5 zpět k výrobci, který měl provést hardwarové úpravy pro vylepšení chlazení a produkt se dle nich měl dostat do prodeje až v listopadu. Canon USA nicméně vydal stanovisko, že k žádnému svolávání nedochází a fotoaparáty už nachází své první majitele, což potvrdila i další zastoupení Canonu.
 
 
Problému se pochopitelně začali věnovat i youtubeři, kteří jsou také trochu zaskočeni tím, že lidé z celých jejich recenzí EOS R5 řeší jen přehřívání a zapomínají na jiné průlomové vlastnosti. Jedním z nich je např. Dan Watson, který zjistil, že zatímco Canon u EOS R5 pokročilé chlazení nijak zvlášť nezmiňoval, Sony u A7S III ano, ale v praxi se navzdory delším limitům přehřívá rychleji. Ve 4K/60p se Sony ohlásilo po 27 minutách, že se začíná přehřívat, a ve 29. minutě to vzdalo. Canon byl schopen dosáhnout na 32 minut do oznámení o přehřátí a vypnul se ve 34. minutě. Sony navíc běželo v režimu s posunutým teplotním limitem. Na druhou stranu Sony šlo zapnout po 3 minutách chlazení, zatímco Canon potřeboval 5 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí
Sociální síť Instagram čelí kritice za dvojí metr při posuzování lidské nahoty. Spoře oděné (resp. šikovně zakryté) ženské tělo nevadí, pokud je štíhlé. Ostatní ženy mohou mít ale smůlu a takové příspěvky nezřídka odstraňuje.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad
Adobe postupně předělává své aplikace i pro platformu tabletů Apple iPad. Už nějakou dobu je k dispozici Lightroom, nedávno přibyl také Photoshop. Nově se dostává i na vektorový editor Illustrator for iPad.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
DJI Pocket 2 dostává větší 1/1,7" snímač a 4K 60p DJI Pocket 2 dostává větší 1/1,7" snímač a 4K 60p
Společnost DJI přichází s druhou generací svého 3osého gimbalu s integrovanou kamerou Pocket 2. Novinka dostává větší CMOS senzor typu 1/1,7" s 64MPx rozlišením a možností natáčet 4K 60p video.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl dva APS-H senzory s 250 MPx Canon uvedl dva APS-H senzory s 250 MPx
Canon přichází na trh se dvěma novými senzory LI8020SAC a LI8020SAM, které na APS-H velikost nabízí opravdu extrémně vysoké rozlišení 250 megapixelů. To je 19568×12588 pixelů, důraz je nicméně dán na práci s ROI.
20.10.2020, aktualita, Milan Šurkala