www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
, , aktualita
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
K oblíbeným
reklama
Někdy se stanou věci, které výrobce moc neočekává. Canon tak zažívá překvapivě negativní přijetí fotoaparátu EOS R5 od veřejnosti, ačkoli je v podstatě fotoaparátem snů, který od něj každý chtěl už dávno. Místo toho, co nadprůměrného EOS R5 vlastně přináší, tak diskuzní fóra na internetu řeší spíše zbytečnost 8K videa, které dnes nenajde využití. Je pravdou, že 8K obraz se dnes v podstatě ani nedá skoro na ničem přehrát, ale tvorba 8K videa ani není cílem tohoto fotoaparátu. 8K totiž umožňuje kouzla s výstupem do 4K nebo jiných rozlišení (over-sampling s vyšší ostrostí, bezeztrátový zoom bez rizika focus breathingu a podobně).
 
Canon EOS R5
 
Další výtky směřovaly na přehřívání. Canon totiž vydal oficiální tabulku toho, jak moc dlouho vydrží fotoaparáty natáčet, přičemž v 8K jde o 20 minut, ve 4K pak o trochu déle podle režimu a obavy vzbuzovaly především několikaminutové časy pro ochlazení. Pokud však člověk vyloženě nenatáčí jednu dlouhou událost bez přestávky např. v 8K, neměl by se s takovým problémem výrazněji setkávat. Toto vyústilo dokonce v to, že se objevily zvěsti o svolávání fotoaparátů EOS R5 zpět k výrobci, který měl provést hardwarové úpravy pro vylepšení chlazení a produkt se dle nich měl dostat do prodeje až v listopadu. Canon USA nicméně vydal stanovisko, že k žádnému svolávání nedochází a fotoaparáty už nachází své první majitele, což potvrdila i další zastoupení Canonu.
 
 
Problému se pochopitelně začali věnovat i youtubeři, kteří jsou také trochu zaskočeni tím, že lidé z celých jejich recenzí EOS R5 řeší jen přehřívání a zapomínají na jiné průlomové vlastnosti. Jedním z nich je např. Dan Watson, který zjistil, že zatímco Canon u EOS R5 pokročilé chlazení nijak zvlášť nezmiňoval, Sony u A7S III ano, ale v praxi se navzdory delším limitům přehřívá rychleji. Ve 4K/60p se Sony ohlásilo po 27 minutách, že se začíná přehřívat, a ve 29. minutě to vzdalo. Canon byl schopen dosáhnout na 32 minut do oznámení o přehřátí a vypnul se ve 34. minutě. Sony navíc běželo v režimu s posunutým teplotním limitem. Na druhou stranu Sony šlo zapnout po 3 minutách chlazení, zatímco Canon potřeboval 5 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře