www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5

Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
, , aktualita
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
K oblíbeným
reklama
Někdy se stanou věci, které výrobce moc neočekává. Canon tak zažívá překvapivě negativní přijetí fotoaparátu EOS R5 od veřejnosti, ačkoli je v podstatě fotoaparátem snů, který od něj každý chtěl už dávno. Místo toho, co nadprůměrného EOS R5 vlastně přináší, tak diskuzní fóra na internetu řeší spíše zbytečnost 8K videa, které dnes nenajde využití. Je pravdou, že 8K obraz se dnes v podstatě ani nedá skoro na ničem přehrát, ale tvorba 8K videa ani není cílem tohoto fotoaparátu. 8K totiž umožňuje kouzla s výstupem do 4K nebo jiných rozlišení (over-sampling s vyšší ostrostí, bezeztrátový zoom bez rizika focus breathingu a podobně).
 
Canon EOS R5
 
Další výtky směřovaly na přehřívání. Canon totiž vydal oficiální tabulku toho, jak moc dlouho vydrží fotoaparáty natáčet, přičemž v 8K jde o 20 minut, ve 4K pak o trochu déle podle režimu a obavy vzbuzovaly především několikaminutové časy pro ochlazení. Pokud však člověk vyloženě nenatáčí jednu dlouhou událost bez přestávky např. v 8K, neměl by se s takovým problémem výrazněji setkávat. Toto vyústilo dokonce v to, že se objevily zvěsti o svolávání fotoaparátů EOS R5 zpět k výrobci, který měl provést hardwarové úpravy pro vylepšení chlazení a produkt se dle nich měl dostat do prodeje až v listopadu. Canon USA nicméně vydal stanovisko, že k žádnému svolávání nedochází a fotoaparáty už nachází své první majitele, což potvrdila i další zastoupení Canonu.
 
 
Problému se pochopitelně začali věnovat i youtubeři, kteří jsou také trochu zaskočeni tím, že lidé z celých jejich recenzí EOS R5 řeší jen přehřívání a zapomínají na jiné průlomové vlastnosti. Jedním z nich je např. Dan Watson, který zjistil, že zatímco Canon u EOS R5 pokročilé chlazení nijak zvlášť nezmiňoval, Sony u A7S III ano, ale v praxi se navzdory delším limitům přehřívá rychleji. Ve 4K/60p se Sony ohlásilo po 27 minutách, že se začíná přehřívat, a ve 29. minutě to vzdalo. Canon byl schopen dosáhnout na 32 minut do oznámení o přehřátí a vypnul se ve 34. minutě. Sony navíc běželo v režimu s posunutým teplotním limitem. Na druhou stranu Sony šlo zapnout po 3 minutách chlazení, zatímco Canon potřeboval 5 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala