www.digimanie.cz
>
>
>

Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně

Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
, , aktualita
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
K oblíbeným
reklama
V minulých týdnech jsme tu měli už několik článků ohledně záznamů sopky v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall na Islandu. Mohli jsme vidět, jak tu lidé opékají párky, viděli jsme i roztavení jednoho dronu přílišným žárem i snímek polární záře spolu se sopkou. Nyní tu máme další zajímavé video. Jeho autorem je Bjorn Steinbekk, který se profesionálně věnuje natáčení videa a fotografování pomocí dronů. Erupci začal monitorovat v polovině března a strávil tak zde porůznu 6 týdnů.
 
 
27. dubna se rozhodl ukončit své streamování sopky. Dle jeho slov byl velmi vděčný za tuto zkušenost a uvědomil si, že se do sopky svým způsobem zamiloval. Zároveň si uvědomil, že jeho dron byl vysokým žárem značně poznamenán, a rozhodl se ho už neopravovat. Místo toho mu dopřál ještě poslední cestu. A ta vedla přímo do nitra sopky chrlící lávu. Steinbekk tak vzal svůj Mavic 2 Pro a zaletěl s ním až nad prostředek sopky. Sám říká, že s nepoškozeným dronem by si to nikdy nedovolil, ale proč ne s tím, který už byl hodně načatý. Ve videu tak vidíme, jak se žárem taví plasty z dronu a stékají dolů. Zajímavé je, že i při takto vysokých teplotách byl dron stále schopen natáčet objektivem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala