www.digimanie.cz
>
>
>

Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost

Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
, , aktualita
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon se snaží vrátit na výsluní a nyní se dozvídáme další zákulisní informace o výsledcích i směřování firmy. Dle úniků z Internetu, které mohou, ale také nemusí být pravdivé, to vypadá, že se nový objektiv Nikkor Z 105mm Macro setkal s velkým úspěchem a kvůli vysokému počtu objednávek bude dlouhou dobu obtížně dostupný. Nikon se také chystá na Olympiádu a už dodává těla Nikonů Z sportovním fotografům. Letos se máme dočkat high-endové Z9 (Q4/21) i 7 nových objektivů pro bajonet Z-Mount.
 
Nikon logo
 
Co se týče low-endové Z30, tak u té to přestává vypadat, že by se měla představit v dohledné době (více se hovoří o retro modelu ZFc) a u low-endu se nyní přetřásá až konec roku 2022. Nepočítá se s APS-C zrcadlovkami, prý se však mluvilo o náhradách pokročilých modelů D850 a D500 ještě letos, přičemž D780 by měla zůstat ve výrobě ještě nějakou dobu. K tomu ale moc nesedí informace o tom, že se má dále pokračovat v omezování výroby objektivů s F-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala