reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Doporučené fotoaparáty: prosinec 2015

, , návod
Doporučené fotoaparáty: prosinec 2015
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Doporučené fotoaparáty: prosinec 2015
V této kapitole se podíváme nepříliš rozšířenou kategorii kompaktů s velkým senzorem a objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností.


Fujifilm X100T (recenze na X100)


Kompakt Fujifilm X100 se stal doslova hitem. Fujifilm jej nestíhal vyrábět, takový o něj byl zájem. Jak ukázala naše recenze, bylo to skutečně oprávněné. Nyní je na trhu už druhý nástupce v podobě modelu X100T s vyšším 16MPx rozlišením a mnohem rychlejším autofokusem. Kvalitnímu čipu sekunduje velmi dobrý objektiv s přepočteným ohniskem 35 mm a vynikající světelností F2. Objektiv je téměř bez optických vad.

Fujifilm X100

Aby toho nebylo málo, fotoaparát nabízí velmi zajímavý hybridní hledáček, kdy si můžete libovolně přepínat mezi optickým průhledovým a velmi kvalitním elektronickým, proti předchůdcům byl navíc hledáček ještě vylepšen, Fujifilm zapracoval i na displeji a lepší konfigurovatelnosti.. Zajímavé je i manuální ovládání času a clony, v neposlední řadě také stylový design. Verze X100T má cenu stanovenu na 32 až 34.000 Kč s DPH.
 

 
Do listopadu 2015 jsme doporučovali Nikon Coolpix A

Nikon Coolpix A - recenze


Nikon Coolpix A rozhodně není fotoaparát pro každého, proto naše doporučení nelze brát jako vynikající hodnocení fotoaparátu pro velkou skupinu lidí. Při uvedení sice šlo o hodně drahý fotoaparát, ale dnes je jeho běžná cena jen 10 tisíc korun, což z něj dělá opravdu hodně zajímavou nabídku.


Nikon Coolpix A


Objektiv má 28mm ohniskovou vzdálenost a dobrou světelnost F2,8. Komu tedy takový široký úhel záběru vyhovuje, měl by zpozornit. Objektiv totiž kreslí velmi ostře a ve spolupráci s 16MPx APS-C CMOS snímačem s nízkým šumem, velkým dynamickým rozsahem a zejména díky absenci low-pass filtru dokáže Coolpix A v RAWu vykreslit tak neuvěřitelně detailní a ostré fotografie, až připomínají výsledky z čipů Foveon. Bohužel tu najdete neduhy jako je silná vinětace, slabší makro a podobně. Jednoduše řečeno, pokud jste cílová skupina daného fotoaparátu (28mm ohnisková vzdálenost, potřeba detailních snímků), pak pro vás bude Nikon Coolpix A velmi dobrým přístrojem. Prodej fotoaparátu už dlouhou dobu končí, ale stále je ještě k sehnání.
 

reklama