www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
, , aktualita
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
K oblíbeným
reklama
Jednoznačnými vítězi letošních cen EISA Awards 2019 byly letos společnosti Sony (6 cen) a Canon (5 cen). S odstupem a dvěma oceněními tu máme společnosti Fujifilm, Nikon, Tamron a Sigma. Právě na první dvě se podíváme. Fujifilm si odnesl cenu za nejlepší pokročilý fotoaparát. Tento titul připadl modelu Fujifilm X-T3. Má 26MPx snímač X-Trans CMOS 4 bez low-pass filtru, sekvenčním snímáním při 30 fps a podporuje dokonce i 4K při 60p. Pro video nechybí ani profily F-Log a Hybrid Log Gamma.
 
Fujifilm X-T3
 
Nejlepší inovací na poli fotoaparátů je Fujifilm GFX100. Tento středoformát má velmi vysoké rozlišení 100 MPx, který ale nemá omezení typická pro fotoaparáty s takto velkým počtem MPx. Je i prvním, který má stabilizovaný čip, čímž rozšiřuje možnosti focení z ruky. Závěrka vytváří mnohem méně vibrací a je také prvním středoformátem s fázovým ostřením na čipu. A v neposlední řadě je také prvním se 4K video záznamem.
 
Fujifilm GFX 100
 
Nikon Z6 se pak stává fotoaparátem roku. Dle poroty má senzační ovládání, robustní konstrukci, AF s detekcí očí i velký elektronický hledáček. Nechybí dokonce ani stabilizace obrazu v těle fotoaparátu. S adaptérem pak lze využít objektivy pro F-Mount a značně tak rozšířit množství použitelných objektivů.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším profesionálním standardním zoomovacím objektivem je pro letošek Nikkor Z 24-70mm F2.8 S. Je určen pro systém Nikon Z, má povrchové vrstvy Nano Coating i Arneo pro snížení vzniku odlesků a závojů. Fluoritové vrstvy pak odpuzují prach, mastnotu a vlhkost. Je zde i programovatelný prstenec a OLED displej, který zobrazuje zvolenou clonu, hloubku ostrosti, zaostřenou i ohniskovou vzdálenost. Oceněn byl i samotný optický výkon objektivu.
 
Nikkor Z 24-70mm F2.8 S
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář