www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
, , aktualita
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
K oblíbeným
reklama
Jednoznačnými vítězi letošních cen EISA Awards 2019 byly letos společnosti Sony (6 cen) a Canon (5 cen). S odstupem a dvěma oceněními tu máme společnosti Fujifilm, Nikon, Tamron a Sigma. Právě na první dvě se podíváme. Fujifilm si odnesl cenu za nejlepší pokročilý fotoaparát. Tento titul připadl modelu Fujifilm X-T3. Má 26MPx snímač X-Trans CMOS 4 bez low-pass filtru, sekvenčním snímáním při 30 fps a podporuje dokonce i 4K při 60p. Pro video nechybí ani profily F-Log a Hybrid Log Gamma.
 
Fujifilm X-T3
 
Nejlepší inovací na poli fotoaparátů je Fujifilm GFX100. Tento středoformát má velmi vysoké rozlišení 100 MPx, který ale nemá omezení typická pro fotoaparáty s takto velkým počtem MPx. Je i prvním, který má stabilizovaný čip, čímž rozšiřuje možnosti focení z ruky. Závěrka vytváří mnohem méně vibrací a je také prvním středoformátem s fázovým ostřením na čipu. A v neposlední řadě je také prvním se 4K video záznamem.
 
Fujifilm GFX 100
 
Nikon Z6 se pak stává fotoaparátem roku. Dle poroty má senzační ovládání, robustní konstrukci, AF s detekcí očí i velký elektronický hledáček. Nechybí dokonce ani stabilizace obrazu v těle fotoaparátu. S adaptérem pak lze využít objektivy pro F-Mount a značně tak rozšířit množství použitelných objektivů.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším profesionálním standardním zoomovacím objektivem je pro letošek Nikkor Z 24-70mm F2.8 S. Je určen pro systém Nikon Z, má povrchové vrstvy Nano Coating i Arneo pro snížení vzniku odlesků a závojů. Fluoritové vrstvy pak odpuzují prach, mastnotu a vlhkost. Je zde i programovatelný prstenec a OLED displej, který zobrazuje zvolenou clonu, hloubku ostrosti, zaostřenou i ohniskovou vzdálenost. Oceněn byl i samotný optický výkon objektivu.
 
Nikkor Z 24-70mm F2.8 S
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala63 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře