www.digimanie.cz
>
>
>
>

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon

Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
, , aktualita
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
K oblíbeným
reklama
Jednoznačnými vítězi letošních cen EISA Awards 2019 byly letos společnosti Sony (6 cen) a Canon (5 cen). S odstupem a dvěma oceněními tu máme společnosti Fujifilm, Nikon, Tamron a Sigma. Právě na první dvě se podíváme. Fujifilm si odnesl cenu za nejlepší pokročilý fotoaparát. Tento titul připadl modelu Fujifilm X-T3. Má 26MPx snímač X-Trans CMOS 4 bez low-pass filtru, sekvenčním snímáním při 30 fps a podporuje dokonce i 4K při 60p. Pro video nechybí ani profily F-Log a Hybrid Log Gamma.
 
Fujifilm X-T3
 
Nejlepší inovací na poli fotoaparátů je Fujifilm GFX100. Tento středoformát má velmi vysoké rozlišení 100 MPx, který ale nemá omezení typická pro fotoaparáty s takto velkým počtem MPx. Je i prvním, který má stabilizovaný čip, čímž rozšiřuje možnosti focení z ruky. Závěrka vytváří mnohem méně vibrací a je také prvním středoformátem s fázovým ostřením na čipu. A v neposlední řadě je také prvním se 4K video záznamem.
 
Fujifilm GFX 100
 
Nikon Z6 se pak stává fotoaparátem roku. Dle poroty má senzační ovládání, robustní konstrukci, AF s detekcí očí i velký elektronický hledáček. Nechybí dokonce ani stabilizace obrazu v těle fotoaparátu. S adaptérem pak lze využít objektivy pro F-Mount a značně tak rozšířit množství použitelných objektivů.
 
Nikon Z6
 
Nejlepším profesionálním standardním zoomovacím objektivem je pro letošek Nikkor Z 24-70mm F2.8 S. Je určen pro systém Nikon Z, má povrchové vrstvy Nano Coating i Arneo pro snížení vzniku odlesků a závojů. Fluoritové vrstvy pak odpuzují prach, mastnotu a vlhkost. Je zde i programovatelný prstenec a OLED displej, který zobrazuje zvolenou clonu, hloubku ostrosti, zaostřenou i ohniskovou vzdálenost. Oceněn byl i samotný optický výkon objektivu.
 
Nikkor Z 24-70mm F2.8 S
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie" Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře