Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019

18.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Máme zde dalšího výrobce, který uspěl na letošních cenách EISA Awards 2019. O Sony s 6 oceněními jsme už hovořili, nyní přichází na řadu Canon s 5 cenami. Jako nejlepší full frame fotoaparát z hlediska poměru ceny a výkonu to letos vyhrál Canon EOS RP. Ten jsme nedávno testovali a šlo o dosti slušný fotoaparát. Porota na něm ocenila cenovou výhodnost, 26,2MPx senzor a výkonný procesor DIGIC 8. Hovořila také o citlivém hybridním AF systému, kompaktním lehkém těle a adaptéru pro EF objektivy. Také se jim líbil polohovatelný dotykový displej.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepší inovací na poli objektivů byl letos Canon RF 28-70mm F2L USM. Ten je prvním zoomovacím full frame objektivem s konstantní světelností F2 a díky tomu dosahuje hloubky ostrosti typické pro světelné pevné objektivy. Oceněna byla také kvalita kresby v celém rozsahu zoomu a motorek USM pro tiché a rychlé ostření.
 
Canon RF 28-70mm F2L USM
 
Titul nejlepšího standardního pevného objektivu dostává Canon RF 50mm F1.2L USM. Ten nabídne vynikající světelnost F1,2 a atraktivní bokeh díky 10lamelové cloně. Nechybí ani programovatelný prstenec.
 
Canon RF 50mm F1.2L USM
 
Dále tu máme nejlepší standardní zoomovací objektiv. Tím se stal Canon RF 24-105mm F4L IS USM. I ten prošel naším testem, kde dopadl dosti slušně a dokonce si odnesl ocenění Trefa. Porota EISA na něm ocenila univerzální ohniskový rozsah vhodný pro krajinky i portréty, má také solidní obraz při všech clonách a díky motorku Nano USM také rychlé a tiché ostření pro fotografie i video. K dispozici je také účinná optická stabilizace a odolná konstrukce.
 
Canon RF 24-105mm F4L IS USM
 
Nakonec je tu ještě nejlepší pevný teleobjektiv s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností. Tím se letos stává Canon EF 600mm F4L IS III USM. Oceněn byl nový optický design s vynikající optickou kvalitou. Také se hovořilo o odolné konstrukci využívající hořčíku a titanu. Nechybí ani optická stabilizace se 4EV účinkem a kompatibilní je i s 2× telekonvertorem zajišťujícím dosažení ohniskové vzdálenosti 1200 mm.
 
Canon EF 600mm F4L IS III USM
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.