www.digimanie.cz
>
>
>

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
, , aktualita
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
K oblíbeným
reklama
Máme zde dalšího výrobce, který uspěl na letošních cenách EISA Awards 2019. O Sony s 6 oceněními jsme už hovořili, nyní přichází na řadu Canon s 5 cenami. Jako nejlepší full frame fotoaparát z hlediska poměru ceny a výkonu to letos vyhrál Canon EOS RP. Ten jsme nedávno testovali a šlo o dosti slušný fotoaparát. Porota na něm ocenila cenovou výhodnost, 26,2MPx senzor a výkonný procesor DIGIC 8. Hovořila také o citlivém hybridním AF systému, kompaktním lehkém těle a adaptéru pro EF objektivy. Také se jim líbil polohovatelný dotykový displej.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepší inovací na poli objektivů byl letos Canon RF 28-70mm F2L USM. Ten je prvním zoomovacím full frame objektivem s konstantní světelností F2 a díky tomu dosahuje hloubky ostrosti typické pro světelné pevné objektivy. Oceněna byla také kvalita kresby v celém rozsahu zoomu a motorek USM pro tiché a rychlé ostření.
 
Canon RF 28-70mm F2L USM
 
Titul nejlepšího standardního pevného objektivu dostává Canon RF 50mm F1.2L USM. Ten nabídne vynikající světelnost F1,2 a atraktivní bokeh díky 10lamelové cloně. Nechybí ani programovatelný prstenec.
 
Canon RF 50mm F1.2L USM
 
Dále tu máme nejlepší standardní zoomovací objektiv. Tím se stal Canon RF 24-105mm F4L IS USM. I ten prošel naším testem, kde dopadl dosti slušně a dokonce si odnesl ocenění Trefa. Porota EISA na něm ocenila univerzální ohniskový rozsah vhodný pro krajinky i portréty, má také solidní obraz při všech clonách a díky motorku Nano USM také rychlé a tiché ostření pro fotografie i video. K dispozici je také účinná optická stabilizace a odolná konstrukce.
 
Canon RF 24-105mm F4L IS USM
 
Nakonec je tu ještě nejlepší pevný teleobjektiv s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností. Tím se letos stává Canon EF 600mm F4L IS III USM. Oceněn byl nový optický design s vynikající optickou kvalitou. Také se hovořilo o odolné konstrukci využívající hořčíku a titanu. Nechybí ani optická stabilizace se 4EV účinkem a kompatibilní je i s 2× telekonvertorem zajišťujícím dosažení ohniskové vzdálenosti 1200 mm.
 
Canon EF 600mm F4L IS III USM
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie" Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře