www.digimanie.cz
>
>
>

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
, , aktualita
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
K oblíbeným
reklama
Máme zde dalšího výrobce, který uspěl na letošních cenách EISA Awards 2019. O Sony s 6 oceněními jsme už hovořili, nyní přichází na řadu Canon s 5 cenami. Jako nejlepší full frame fotoaparát z hlediska poměru ceny a výkonu to letos vyhrál Canon EOS RP. Ten jsme nedávno testovali a šlo o dosti slušný fotoaparát. Porota na něm ocenila cenovou výhodnost, 26,2MPx senzor a výkonný procesor DIGIC 8. Hovořila také o citlivém hybridním AF systému, kompaktním lehkém těle a adaptéru pro EF objektivy. Také se jim líbil polohovatelný dotykový displej.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepší inovací na poli objektivů byl letos Canon RF 28-70mm F2L USM. Ten je prvním zoomovacím full frame objektivem s konstantní světelností F2 a díky tomu dosahuje hloubky ostrosti typické pro světelné pevné objektivy. Oceněna byla také kvalita kresby v celém rozsahu zoomu a motorek USM pro tiché a rychlé ostření.
 
Canon RF 28-70mm F2L USM
 
Titul nejlepšího standardního pevného objektivu dostává Canon RF 50mm F1.2L USM. Ten nabídne vynikající světelnost F1,2 a atraktivní bokeh díky 10lamelové cloně. Nechybí ani programovatelný prstenec.
 
Canon RF 50mm F1.2L USM
 
Dále tu máme nejlepší standardní zoomovací objektiv. Tím se stal Canon RF 24-105mm F4L IS USM. I ten prošel naším testem, kde dopadl dosti slušně a dokonce si odnesl ocenění Trefa. Porota EISA na něm ocenila univerzální ohniskový rozsah vhodný pro krajinky i portréty, má také solidní obraz při všech clonách a díky motorku Nano USM také rychlé a tiché ostření pro fotografie i video. K dispozici je také účinná optická stabilizace a odolná konstrukce.
 
Canon RF 24-105mm F4L IS USM
 
Nakonec je tu ještě nejlepší pevný teleobjektiv s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností. Tím se letos stává Canon EF 600mm F4L IS III USM. Oceněn byl nový optický design s vynikající optickou kvalitou. Také se hovořilo o odolné konstrukci využívající hořčíku a titanu. Nechybí ani optická stabilizace se 4EV účinkem a kompatibilní je i s 2× telekonvertorem zajišťujícím dosažení ohniskové vzdálenosti 1200 mm.
 
Canon EF 600mm F4L IS III USM
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář