www.digimanie.cz
>
>
>

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019

Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
, , aktualita
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
K oblíbeným
reklama
Máme zde dalšího výrobce, který uspěl na letošních cenách EISA Awards 2019. O Sony s 6 oceněními jsme už hovořili, nyní přichází na řadu Canon s 5 cenami. Jako nejlepší full frame fotoaparát z hlediska poměru ceny a výkonu to letos vyhrál Canon EOS RP. Ten jsme nedávno testovali a šlo o dosti slušný fotoaparát. Porota na něm ocenila cenovou výhodnost, 26,2MPx senzor a výkonný procesor DIGIC 8. Hovořila také o citlivém hybridním AF systému, kompaktním lehkém těle a adaptéru pro EF objektivy. Také se jim líbil polohovatelný dotykový displej.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepší inovací na poli objektivů byl letos Canon RF 28-70mm F2L USM. Ten je prvním zoomovacím full frame objektivem s konstantní světelností F2 a díky tomu dosahuje hloubky ostrosti typické pro světelné pevné objektivy. Oceněna byla také kvalita kresby v celém rozsahu zoomu a motorek USM pro tiché a rychlé ostření.
 
Canon RF 28-70mm F2L USM
 
Titul nejlepšího standardního pevného objektivu dostává Canon RF 50mm F1.2L USM. Ten nabídne vynikající světelnost F1,2 a atraktivní bokeh díky 10lamelové cloně. Nechybí ani programovatelný prstenec.
 
Canon RF 50mm F1.2L USM
 
Dále tu máme nejlepší standardní zoomovací objektiv. Tím se stal Canon RF 24-105mm F4L IS USM. I ten prošel naším testem, kde dopadl dosti slušně a dokonce si odnesl ocenění Trefa. Porota EISA na něm ocenila univerzální ohniskový rozsah vhodný pro krajinky i portréty, má také solidní obraz při všech clonách a díky motorku Nano USM také rychlé a tiché ostření pro fotografie i video. K dispozici je také účinná optická stabilizace a odolná konstrukce.
 
Canon RF 24-105mm F4L IS USM
 
Nakonec je tu ještě nejlepší pevný teleobjektiv s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností. Tím se letos stává Canon EF 600mm F4L IS III USM. Oceněn byl nový optický design s vynikající optickou kvalitou. Také se hovořilo o odolné konstrukci využívající hořčíku a titanu. Nechybí ani optická stabilizace se 4EV účinkem a kompatibilní je i s 2× telekonvertorem zajišťujícím dosažení ohniskové vzdálenosti 1200 mm.
 
Canon EF 600mm F4L IS III USM
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala63 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře