www.digimanie.cz
>
>
>

Dvě ceny EISA 2020 pro Fujifilm a Tamron

Dvě ceny EISA 2020 pro Fujifilm a Tamron
, , aktualita
Mezi úspěšnější firmy na letošních cenách EISA 2020 patřily i společnosti Fujifilm a Tamron. Ty totiž získaly po dvou oceněních. V případě Fujifilmu to byly jeho nové fotoaparáty, u Tamronu jde logicky novinky v objektivech.
K oblíbeným
reklama
Na sdílené čtvrté a páté pozici v letošní anketě EISA 2020 byly společnosti Fujifilm a Tamron. Obě totiž získaly po dvou cenách. Fujifilm získal cenu fotoaparát roku za svůj CSC fotoaparát Fujifilm X-T4. Má 26MPx senzor, rychlé sekvenční snímání 20 fps v plném rozlišení, umí natáčet 4K video při 60 fps, nechybí mu ani 5osá stabilizace obrazu s duální funkcí a účinkem až 6,5 EV. Má i výklopný displej.
 
Fujifilm X-T4
 
Nejlepším kompaktem je letos Fujifilm X100V. I ten má 26MPx senzor jako X-T4, jde ale o kompakt, takže je pevně kombinován s novým objektivem 23mm F2. Dostali jsme zde vyklápěcí displej a odolnou konstrukci. To vše při poměrně kompaktním balení vhodným pro cestování a street fotografii.
 
Tamron pak získal titul nejlepšího telezoomu pro svůj model 70-180mm F2.8 Di III VXD. Je určen pro CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE a má konstantní světelnost F2,8. Chlubí se vynikajícím obrazem v celém ohniskovém rozsahu díky speciálním členům a plovoucímu zaostřovacímu systému, má i odolnou konstrukci. Vhodný je nejen pro fotografii, ale i pro natáčení videa.
 
Nejlepším cestovním zoomovacím objektivem je letos Tamron 28-200mm F2.8-5.6 Di III RXD. Ten je zajímavý světelností F2,8 na nejširším konci, což není běžné. Přesto má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Speciální optické členy se zasazují za vynikající optický výkon, který je dosahován ale i díky softwarovým korekcím. Zaostřovací vzdálenost je pouhých 19 cm a potěší i rychlý, tichý a přesný autofokus.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář