Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dvě ceny EISA 2020 pro Fujifilm a Tamron

17.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Mezi úspěšnější firmy na letošních cenách EISA 2020 patřily i společnosti Fujifilm a Tamron. Ty totiž získaly po dvou oceněních. V případě Fujifilmu to byly jeho nové fotoaparáty, u Tamronu jde logicky novinky v objektivech.
Na sdílené čtvrté a páté pozici v letošní anketě EISA 2020 byly společnosti Fujifilm a Tamron. Obě totiž získaly po dvou cenách. Fujifilm získal cenu fotoaparát roku za svůj CSC fotoaparát Fujifilm X-T4. Má 26MPx senzor, rychlé sekvenční snímání 20 fps v plném rozlišení, umí natáčet 4K video při 60 fps, nechybí mu ani 5osá stabilizace obrazu s duální funkcí a účinkem až 6,5 EV. Má i výklopný displej.
 
Fujifilm X-T4
 
Nejlepším kompaktem je letos Fujifilm X100V. I ten má 26MPx senzor jako X-T4, jde ale o kompakt, takže je pevně kombinován s novým objektivem 23mm F2. Dostali jsme zde vyklápěcí displej a odolnou konstrukci. To vše při poměrně kompaktním balení vhodným pro cestování a street fotografii.
 
Tamron pak získal titul nejlepšího telezoomu pro svůj model 70-180mm F2.8 Di III VXD. Je určen pro CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE a má konstantní světelnost F2,8. Chlubí se vynikajícím obrazem v celém ohniskovém rozsahu díky speciálním členům a plovoucímu zaostřovacímu systému, má i odolnou konstrukci. Vhodný je nejen pro fotografii, ale i pro natáčení videa.
 
Nejlepším cestovním zoomovacím objektivem je letos Tamron 28-200mm F2.8-5.6 Di III RXD. Ten je zajímavý světelností F2,8 na nejširším konci, což není běžné. Přesto má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Speciální optické členy se zasazují za vynikající optický výkon, který je dosahován ale i díky softwarovým korekcím. Zaostřovací vzdálenost je pouhých 19 cm a potěší i rychlý, tichý a přesný autofokus.
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.