www.digimanie.cz
>
>
>

Dvě ceny EISA 2020 pro Fujifilm a Tamron

Dvě ceny EISA 2020 pro Fujifilm a Tamron
, , aktualita
Mezi úspěšnější firmy na letošních cenách EISA 2020 patřily i společnosti Fujifilm a Tamron. Ty totiž získaly po dvou oceněních. V případě Fujifilmu to byly jeho nové fotoaparáty, u Tamronu jde logicky novinky v objektivech.
K oblíbeným
reklama
Na sdílené čtvrté a páté pozici v letošní anketě EISA 2020 byly společnosti Fujifilm a Tamron. Obě totiž získaly po dvou cenách. Fujifilm získal cenu fotoaparát roku za svůj CSC fotoaparát Fujifilm X-T4. Má 26MPx senzor, rychlé sekvenční snímání 20 fps v plném rozlišení, umí natáčet 4K video při 60 fps, nechybí mu ani 5osá stabilizace obrazu s duální funkcí a účinkem až 6,5 EV. Má i výklopný displej.
 
Fujifilm X-T4
 
Nejlepším kompaktem je letos Fujifilm X100V. I ten má 26MPx senzor jako X-T4, jde ale o kompakt, takže je pevně kombinován s novým objektivem 23mm F2. Dostali jsme zde vyklápěcí displej a odolnou konstrukci. To vše při poměrně kompaktním balení vhodným pro cestování a street fotografii.
 
Tamron pak získal titul nejlepšího telezoomu pro svůj model 70-180mm F2.8 Di III VXD. Je určen pro CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE a má konstantní světelnost F2,8. Chlubí se vynikajícím obrazem v celém ohniskovém rozsahu díky speciálním členům a plovoucímu zaostřovacímu systému, má i odolnou konstrukci. Vhodný je nejen pro fotografii, ale i pro natáčení videa.
 
Nejlepším cestovním zoomovacím objektivem je letos Tamron 28-200mm F2.8-5.6 Di III RXD. Ten je zajímavý světelností F2,8 na nejširším konci, což není běžné. Přesto má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Speciální optické členy se zasazují za vynikající optický výkon, který je dosahován ale i díky softwarovým korekcím. Zaostřovací vzdálenost je pouhých 19 cm a potěší i rychlý, tichý a přesný autofokus.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář