www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
, , aktualita
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla japonské firmy JIP. Nyní ale stále ještě patří Olympusu, a proto i tato firma nadále zveřejňuje její finanční výsledky. Pokud jde o celý Olympus, jeho příjmy se meziročně (proti stejnému čtvrtletí loni) snížily ze 181,9 na 142,4 mld. jenů (-22 %), za což může především koronavirová pandemie. Ta se tak podepsala i na snížení provozního zisku ze 14,7 na pouhých 1,2 mld. jenů a čistý zisk 8,6 mld. se letos změnil na čistou ztrátu 2,7 mld. jenů. Nás ale bude zajímat fotografická divize.
 
Olympus logo
 
V jejím případě se o 41 % propadly příjmy z 10,2 na 6,0 mld. jenů, takže tato divize už tvořila jen 4,2 % veškerých příjmů společnosti Olympus. Pokud pak jde o ztrátu, ta se až tak výrazně neprohloubila, ale i tak tu máme změnu ztráty z 2,3 na 2,7 mld. jenů. Nejmenší propad byl u CSC fotoaparátů, ty klesly ze 7,7 na 4,8 mld. jenů a tvoří tak 80 % příjmů celé divize. Horší to bylo u kompaktů, ty spadly z už tak nízkých 1,2 na 0,6 mld. jenů, ale zde se není čemu divit. Olympus už v podstatě nevyrábí téměř žádné kompakty, pouze odolnou řadu TG. Kategorie ostatních produktů se propadla z 1,3 na 0,7 mld. jenů. Nyní jen zůstává otázkou, jak se divizi povede pod taktovkou JIPu. Připomeňme, že v těchto dnech Olympus představil nový CSC fotoaparát OM-D E-M10 Mark IV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář