www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
, , aktualita
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla japonské firmy JIP. Nyní ale stále ještě patří Olympusu, a proto i tato firma nadále zveřejňuje její finanční výsledky. Pokud jde o celý Olympus, jeho příjmy se meziročně (proti stejnému čtvrtletí loni) snížily ze 181,9 na 142,4 mld. jenů (-22 %), za což může především koronavirová pandemie. Ta se tak podepsala i na snížení provozního zisku ze 14,7 na pouhých 1,2 mld. jenů a čistý zisk 8,6 mld. se letos změnil na čistou ztrátu 2,7 mld. jenů. Nás ale bude zajímat fotografická divize.
 
Olympus logo
 
V jejím případě se o 41 % propadly příjmy z 10,2 na 6,0 mld. jenů, takže tato divize už tvořila jen 4,2 % veškerých příjmů společnosti Olympus. Pokud pak jde o ztrátu, ta se až tak výrazně neprohloubila, ale i tak tu máme změnu ztráty z 2,3 na 2,7 mld. jenů. Nejmenší propad byl u CSC fotoaparátů, ty klesly ze 7,7 na 4,8 mld. jenů a tvoří tak 80 % příjmů celé divize. Horší to bylo u kompaktů, ty spadly z už tak nízkých 1,2 na 0,6 mld. jenů, ale zde se není čemu divit. Olympus už v podstatě nevyrábí téměř žádné kompakty, pouze odolnou řadu TG. Kategorie ostatních produktů se propadla z 1,3 na 0,7 mld. jenů. Nyní jen zůstává otázkou, jak se divizi povede pod taktovkou JIPu. Připomeňme, že v těchto dnech Olympus představil nový CSC fotoaparát OM-D E-M10 Mark IV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů