www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize

Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
, , aktualita
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla japonské firmy JIP. Nyní ale stále ještě patří Olympusu, a proto i tato firma nadále zveřejňuje její finanční výsledky. Pokud jde o celý Olympus, jeho příjmy se meziročně (proti stejnému čtvrtletí loni) snížily ze 181,9 na 142,4 mld. jenů (-22 %), za což může především koronavirová pandemie. Ta se tak podepsala i na snížení provozního zisku ze 14,7 na pouhých 1,2 mld. jenů a čistý zisk 8,6 mld. se letos změnil na čistou ztrátu 2,7 mld. jenů. Nás ale bude zajímat fotografická divize.
 
Olympus logo
 
V jejím případě se o 41 % propadly příjmy z 10,2 na 6,0 mld. jenů, takže tato divize už tvořila jen 4,2 % veškerých příjmů společnosti Olympus. Pokud pak jde o ztrátu, ta se až tak výrazně neprohloubila, ale i tak tu máme změnu ztráty z 2,3 na 2,7 mld. jenů. Nejmenší propad byl u CSC fotoaparátů, ty klesly ze 7,7 na 4,8 mld. jenů a tvoří tak 80 % příjmů celé divize. Horší to bylo u kompaktů, ty spadly z už tak nízkých 1,2 na 0,6 mld. jenů, ale zde se není čemu divit. Olympus už v podstatě nevyrábí téměř žádné kompakty, pouze odolnou řadu TG. Kategorie ostatních produktů se propadla z 1,3 na 0,7 mld. jenů. Nyní jen zůstává otázkou, jak se divizi povede pod taktovkou JIPu. Připomeňme, že v těchto dnech Olympus představil nový CSC fotoaparát OM-D E-M10 Mark IV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů