www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky
, , aktualita
Před pár týdny bylo oznámeno, že se fotografická divize společnosti Olympus stěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní obě dvě společnosti znovu ujišťují zákazníky, že vývoj a prodej fotografické techniky bude i nadále pokračovat.
K oblíbeným
reklama
Před necelým měsícem se objevila zpráva, že japonská společnost JIP odkoupí fotografickou divizi společnosti Olympus. Mnozí si toto předkládají jako konec fotoaparátů Olympus a obě firmy se snaží zákazníky ujistit, že tomu tak nebude. Nová společnost zatím nemá jméno (prozatím označena jako "New Imaging Company") a dle JIP hodlá i nadále pokračovat ve vývoji, výrobě i podpoře produktů značky. 2. července byla představena i roadmapa objektivů a JIP potvrzuje, že i po převzetí se na těchto plánech nic nezmění, objektivy spatří světlo světa a bude probíhat vývoj ve všech kategoriích. JIP navíc věří, že zvýší své zastoupení na globálním trhu s fotografickou technikou a půjde o energickou společnost.
 
Olympus logo
 
Veřejnost je nicméně poněkud skeptická. JIP se soustředí na nákup strádajících divizí, které se více či méně úspěšně snaží revitalizovat. To se ne vždy musí povést a je jen otázkou, jak moc dobře se to povede u Olympusu. Mnozí JIPu předhazují např. notebooky Sony Vaio, které jsou jednou z velkých divizí, které tato společnost převzala. Je pravdou, že notebooky Vaio pak zmizely z mnoha různých trhů, ale značka existuje i nadále a pomalu se i vrací na některé z opuštěných trhů, i když v menším rozsahu.
 
V případě produktů Olympus je velkou otázkou nejen to, zda se stáhne z některých trhů (v květnu se např. stáhl z jihokorejského trhu), ale také to, pod jakou značkou vlastně bude vystupovat. Ostatně ani notebooky Vaio už dnes nenesou jméno Sony. Prozatím se proslýchá, že by nové produkty mohly být jednoduše jen OMD a PEN. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala