www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky
, , aktualita
Před pár týdny bylo oznámeno, že se fotografická divize společnosti Olympus stěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní obě dvě společnosti znovu ujišťují zákazníky, že vývoj a prodej fotografické techniky bude i nadále pokračovat.
K oblíbeným
reklama
Před necelým měsícem se objevila zpráva, že japonská společnost JIP odkoupí fotografickou divizi společnosti Olympus. Mnozí si toto předkládají jako konec fotoaparátů Olympus a obě firmy se snaží zákazníky ujistit, že tomu tak nebude. Nová společnost zatím nemá jméno (prozatím označena jako "New Imaging Company") a dle JIP hodlá i nadále pokračovat ve vývoji, výrobě i podpoře produktů značky. 2. července byla představena i roadmapa objektivů a JIP potvrzuje, že i po převzetí se na těchto plánech nic nezmění, objektivy spatří světlo světa a bude probíhat vývoj ve všech kategoriích. JIP navíc věří, že zvýší své zastoupení na globálním trhu s fotografickou technikou a půjde o energickou společnost.
 
Olympus logo
 
Veřejnost je nicméně poněkud skeptická. JIP se soustředí na nákup strádajících divizí, které se více či méně úspěšně snaží revitalizovat. To se ne vždy musí povést a je jen otázkou, jak moc dobře se to povede u Olympusu. Mnozí JIPu předhazují např. notebooky Sony Vaio, které jsou jednou z velkých divizí, které tato společnost převzala. Je pravdou, že notebooky Vaio pak zmizely z mnoha různých trhů, ale značka existuje i nadále a pomalu se i vrací na některé z opuštěných trhů, i když v menším rozsahu.
 
V případě produktů Olympus je velkou otázkou nejen to, zda se stáhne z některých trhů (v květnu se např. stáhl z jihokorejského trhu), ale také to, pod jakou značkou vlastně bude vystupovat. Ostatně ani notebooky Vaio už dnes nenesou jméno Sony. Prozatím se proslýchá, že by nové produkty mohly být jednoduše jen OMD a PEN. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře