www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky

Olympus a JIP znovu potvrzují pokračování fotografické techniky
, , aktualita
Před pár týdny bylo oznámeno, že se fotografická divize společnosti Olympus stěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní obě dvě společnosti znovu ujišťují zákazníky, že vývoj a prodej fotografické techniky bude i nadále pokračovat.
K oblíbeným
reklama
Před necelým měsícem se objevila zpráva, že japonská společnost JIP odkoupí fotografickou divizi společnosti Olympus. Mnozí si toto předkládají jako konec fotoaparátů Olympus a obě firmy se snaží zákazníky ujistit, že tomu tak nebude. Nová společnost zatím nemá jméno (prozatím označena jako "New Imaging Company") a dle JIP hodlá i nadále pokračovat ve vývoji, výrobě i podpoře produktů značky. 2. července byla představena i roadmapa objektivů a JIP potvrzuje, že i po převzetí se na těchto plánech nic nezmění, objektivy spatří světlo světa a bude probíhat vývoj ve všech kategoriích. JIP navíc věří, že zvýší své zastoupení na globálním trhu s fotografickou technikou a půjde o energickou společnost.
 
Olympus logo
 
Veřejnost je nicméně poněkud skeptická. JIP se soustředí na nákup strádajících divizí, které se více či méně úspěšně snaží revitalizovat. To se ne vždy musí povést a je jen otázkou, jak moc dobře se to povede u Olympusu. Mnozí JIPu předhazují např. notebooky Sony Vaio, které jsou jednou z velkých divizí, které tato společnost převzala. Je pravdou, že notebooky Vaio pak zmizely z mnoha různých trhů, ale značka existuje i nadále a pomalu se i vrací na některé z opuštěných trhů, i když v menším rozsahu.
 
V případě produktů Olympus je velkou otázkou nejen to, zda se stáhne z některých trhů (v květnu se např. stáhl z jihokorejského trhu), ale také to, pod jakou značkou vlastně bude vystupovat. Ostatně ani notebooky Vaio už dnes nenesou jméno Sony. Prozatím se proslýchá, že by nové produkty mohly být jednoduše jen OMD a PEN. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S
Poslední dobou se hodně mluví o ukončování výroby mnoha objektivů Canonu pro bajonet EF a EF-S. Australské zastoupení značky Canon nyní vysvětluje, proč se tak děje. Ujišťuje nás, že se nejedná o konec bajonetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE
Další novinkou z dílen společnosti Tamron je nový telezoom 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (model A057). Určen je pro full frame CSC od společnosti Sony a slibuje relativně kompaktní rozměry a hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony
Pokud máte APS-C CSC od společnosti Sony, pak pro vás Tamron připravil novinku v podobě světelného ultra širokoúhlého zoomu 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD. Ten nabídne 105° úhel záběru a konstantní světelnost F2,8.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
21.4.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
20.4.2021, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů