www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm
, , aktualita
Fujifilm připravil řadu firmwarů pro své fotoaparáty. Inovovány byly jak CSC fotoaparáty řady X, tak i některé kompakty od outdoorových fotoaparátů až po ultrazoomy. CSC fotoaparáty přidávají zejména podporu nového 18-135mm objektivu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm uvolnila několik firmwarů pro své fotoaparáty. CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 dostal firmware verze 1.10. Ta přidává podporu objektivu XF 18-135mm F3.5-5.6 R OIS WR. Výrobce zlepšil zobrazení korekce expozice v EVF, upravil chování tlačítka pro natáčení videosekvencí a byla také opravena chyba intervalového snímání, kdy nedocházelo k nahrávání snímků při časech 5 sekund a kratších. Fotoaparát X-Pro 1 má nově verzi 3.30, X-E1 verzi 2.30 a X-E2 pak verzi 2.10. Ve všech třech případech se rovněž přidala podpora 18-135mm objektivu a bylo upraveno zobrazení clony při namáčknuté spoušti a zoomování objektivem.


Fujifilm X-T1


Fotoaparát X-M1 má nově verzi firmwaru 1.20, X-A1 dostal také verzi 1.20. Oba přidávají podporu instax Share SP-1 (přímý přesun a tisk snímků), i zde byla přidána podpora 18-135mm objektivu a zobrazení clony při zoomování. Fujifilm zlepšil také kvalitu zvuku u videa. Nyní se dostáváme ke kompaktům. Fujifilm XQ1 má nově firmware verze 1.20. I ten přidal podporu instax Share SP-1 a byla opravena chyba, kdy mohlo občas dojít k zaseknutí fotoaparátu při bezdrátovém přenosu snímků do PC.

Vylepšen byl i ultrazoom Fujifilm FinePix S1, který dostal firmware verze 1.01. Opravuje chybu, kdy občas došlo k zamrznutí fotoaparátu při zvětšování náhledu snímku, dále byla odstraněna chyba, kdy nefungovalo sekvenční snímání při použití dálkového ovládání RR-90 a chyba záznamu do RAWu při expozičních časech 10 sekund a delších. Oprav se dočkaly i outdoorové kompakty. FinePix XP70 má nově firmware verze 1.02. Ten opravuje chybu popisu na LCD displeji při mazání všech snímků, opravuje občasnou nefunkčnost fotoaparátu, pokud je dlouze v nečinnosti při připojení USB kabelem k PC a Fujifilm také opravil chybu bezdrátového zálohování do PC. Fujifilm XP200 má nyní firmware verze 1.02, který opravuje chybu posílání snímků do smartphonu, kdy občas mohlo dojít k nesprávné funkci této technologie.

Zdroj: fujifilmblog.wordpress.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů