www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm
, , aktualita
Fujifilm připravil řadu firmwarů pro své fotoaparáty. Inovovány byly jak CSC fotoaparáty řady X, tak i některé kompakty od outdoorových fotoaparátů až po ultrazoomy. CSC fotoaparáty přidávají zejména podporu nového 18-135mm objektivu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm uvolnila několik firmwarů pro své fotoaparáty. CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 dostal firmware verze 1.10. Ta přidává podporu objektivu XF 18-135mm F3.5-5.6 R OIS WR. Výrobce zlepšil zobrazení korekce expozice v EVF, upravil chování tlačítka pro natáčení videosekvencí a byla také opravena chyba intervalového snímání, kdy nedocházelo k nahrávání snímků při časech 5 sekund a kratších. Fotoaparát X-Pro 1 má nově verzi 3.30, X-E1 verzi 2.30 a X-E2 pak verzi 2.10. Ve všech třech případech se rovněž přidala podpora 18-135mm objektivu a bylo upraveno zobrazení clony při namáčknuté spoušti a zoomování objektivem.


Fujifilm X-T1


Fotoaparát X-M1 má nově verzi firmwaru 1.20, X-A1 dostal také verzi 1.20. Oba přidávají podporu instax Share SP-1 (přímý přesun a tisk snímků), i zde byla přidána podpora 18-135mm objektivu a zobrazení clony při zoomování. Fujifilm zlepšil také kvalitu zvuku u videa. Nyní se dostáváme ke kompaktům. Fujifilm XQ1 má nově firmware verze 1.20. I ten přidal podporu instax Share SP-1 a byla opravena chyba, kdy mohlo občas dojít k zaseknutí fotoaparátu při bezdrátovém přenosu snímků do PC.

Vylepšen byl i ultrazoom Fujifilm FinePix S1, který dostal firmware verze 1.01. Opravuje chybu, kdy občas došlo k zamrznutí fotoaparátu při zvětšování náhledu snímku, dále byla odstraněna chyba, kdy nefungovalo sekvenční snímání při použití dálkového ovládání RR-90 a chyba záznamu do RAWu při expozičních časech 10 sekund a delších. Oprav se dočkaly i outdoorové kompakty. FinePix XP70 má nově firmware verze 1.02. Ten opravuje chybu popisu na LCD displeji při mazání všech snímků, opravuje občasnou nefunkčnost fotoaparátu, pokud je dlouze v nečinnosti při připojení USB kabelem k PC a Fujifilm také opravil chybu bezdrátového zálohování do PC. Fujifilm XP200 má nyní firmware verze 1.02, který opravuje chybu posílání snímků do smartphonu, kdy občas mohlo dojít k nesprávné funkci této technologie.

Zdroj: fujifilmblog.wordpress.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF
Tokina přichází s aktualizovanou verzí svého oblíbeného 11-16mm objektivu. Novinka nese název atx-i 11-16mm F2.8 CF a je lépe optimalizována nejen na pořizování fotografií, ale také natáčení videosekvencí.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře