Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm

14.7.2014, Milan Šurkala, aktualita
Fujifilm připravil řadu firmwarů pro své fotoaparáty. Inovovány byly jak CSC fotoaparáty řady X, tak i některé kompakty od outdoorových fotoaparátů až po ultrazoomy. CSC fotoaparáty přidávají zejména podporu nového 18-135mm objektivu.
Společnost Fujifilm uvolnila několik firmwarů pro své fotoaparáty. CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 dostal firmware verze 1.10. Ta přidává podporu objektivu XF 18-135mm F3.5-5.6 R OIS WR. Výrobce zlepšil zobrazení korekce expozice v EVF, upravil chování tlačítka pro natáčení videosekvencí a byla také opravena chyba intervalového snímání, kdy nedocházelo k nahrávání snímků při časech 5 sekund a kratších. Fotoaparát X-Pro 1 má nově verzi 3.30, X-E1 verzi 2.30 a X-E2 pak verzi 2.10. Ve všech třech případech se rovněž přidala podpora 18-135mm objektivu a bylo upraveno zobrazení clony při namáčknuté spoušti a zoomování objektivem.


Fujifilm X-T1


Fotoaparát X-M1 má nově verzi firmwaru 1.20, X-A1 dostal také verzi 1.20. Oba přidávají podporu instax Share SP-1 (přímý přesun a tisk snímků), i zde byla přidána podpora 18-135mm objektivu a zobrazení clony při zoomování. Fujifilm zlepšil také kvalitu zvuku u videa. Nyní se dostáváme ke kompaktům. Fujifilm XQ1 má nově firmware verze 1.20. I ten přidal podporu instax Share SP-1 a byla opravena chyba, kdy mohlo občas dojít k zaseknutí fotoaparátu při bezdrátovém přenosu snímků do PC.

Vylepšen byl i ultrazoom Fujifilm FinePix S1, který dostal firmware verze 1.01. Opravuje chybu, kdy občas došlo k zamrznutí fotoaparátu při zvětšování náhledu snímku, dále byla odstraněna chyba, kdy nefungovalo sekvenční snímání při použití dálkového ovládání RR-90 a chyba záznamu do RAWu při expozičních časech 10 sekund a delších. Oprav se dočkaly i outdoorové kompakty. FinePix XP70 má nově firmware verze 1.02. Ten opravuje chybu popisu na LCD displeji při mazání všech snímků, opravuje občasnou nefunkčnost fotoaparátu, pokud je dlouze v nečinnosti při připojení USB kabelem k PC a Fujifilm také opravil chybu bezdrátového zálohování do PC. Fujifilm XP200 má nyní firmware verze 1.02, který opravuje chybu posílání snímků do smartphonu, kdy občas mohlo dojít k nesprávné funkci této technologie.

Zdroj: fujifilmblog.wordpress.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.