www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm

Firmwary pro fotoaparáty Fujifilm
, , aktualita
Fujifilm připravil řadu firmwarů pro své fotoaparáty. Inovovány byly jak CSC fotoaparáty řady X, tak i některé kompakty od outdoorových fotoaparátů až po ultrazoomy. CSC fotoaparáty přidávají zejména podporu nového 18-135mm objektivu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm uvolnila několik firmwarů pro své fotoaparáty. CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 dostal firmware verze 1.10. Ta přidává podporu objektivu XF 18-135mm F3.5-5.6 R OIS WR. Výrobce zlepšil zobrazení korekce expozice v EVF, upravil chování tlačítka pro natáčení videosekvencí a byla také opravena chyba intervalového snímání, kdy nedocházelo k nahrávání snímků při časech 5 sekund a kratších. Fotoaparát X-Pro 1 má nově verzi 3.30, X-E1 verzi 2.30 a X-E2 pak verzi 2.10. Ve všech třech případech se rovněž přidala podpora 18-135mm objektivu a bylo upraveno zobrazení clony při namáčknuté spoušti a zoomování objektivem.


Fujifilm X-T1


Fotoaparát X-M1 má nově verzi firmwaru 1.20, X-A1 dostal také verzi 1.20. Oba přidávají podporu instax Share SP-1 (přímý přesun a tisk snímků), i zde byla přidána podpora 18-135mm objektivu a zobrazení clony při zoomování. Fujifilm zlepšil také kvalitu zvuku u videa. Nyní se dostáváme ke kompaktům. Fujifilm XQ1 má nově firmware verze 1.20. I ten přidal podporu instax Share SP-1 a byla opravena chyba, kdy mohlo občas dojít k zaseknutí fotoaparátu při bezdrátovém přenosu snímků do PC.

Vylepšen byl i ultrazoom Fujifilm FinePix S1, který dostal firmware verze 1.01. Opravuje chybu, kdy občas došlo k zamrznutí fotoaparátu při zvětšování náhledu snímku, dále byla odstraněna chyba, kdy nefungovalo sekvenční snímání při použití dálkového ovládání RR-90 a chyba záznamu do RAWu při expozičních časech 10 sekund a delších. Oprav se dočkaly i outdoorové kompakty. FinePix XP70 má nově firmware verze 1.02. Ten opravuje chybu popisu na LCD displeji při mazání všech snímků, opravuje občasnou nefunkčnost fotoaparátu, pokud je dlouze v nečinnosti při připojení USB kabelem k PC a Fujifilm také opravil chybu bezdrátového zálohování do PC. Fujifilm XP200 má nyní firmware verze 1.02, který opravuje chybu posílání snímků do smartphonu, kdy občas mohlo dojít k nesprávné funkci této technologie.

Zdroj: fujifilmblog.wordpress.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zenit dává na trh nejen objektivy Zenitar 2.8/60 Macro a Selena 1.9/58 Zenit dává na trh nejen objektivy Zenitar 2.8/60 Macro a Selena 1.9/58
Ruský Zenit přichází na trh s několika novými objektivy, které oznámil už loni. Vedle nedávno uvedených Zenitarů 1.5/50 a 2/35 na pulty obchodů nově míří modely Zenitar 2.8/60 Macro a Selena 1.9/58.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře